Të gjitha lajmet

ÇEREKFINALJA: PRISHTINA - TREPÇA

Beqiri dërgon 89shin në gjysmëfinale

Beqiri dërgon 89shin në gjysmëfinale

10 February, 2019 @18:00

Gjysmëfinalisti i fundit në Kupën e Kosovës u bë Trepça 89’ pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë 0-0, ndërsa edhe në vazhdimet të dyja skuadrat edhe pse kishin raste shënimi, nuk arritën ta tundin rrjetën e njëra-tjetrës.

Në goditjet e penalltive, heroi i ndeshjes ishte Arben Beqiri, i cili mbrojti penalltinë vendimtare të Prishtinës, e më pas Franc Herman shënoi për mitrovicasit, për ta dërguar ‘89-shin në gjysmëfinale.

Gjatë ekzekutimit te 89shi përveç Hermanit shënuan edhe Renato Hyshmeri, Elton Basriu, Ylber Maloku e Gëzim Rusi, ndërsa dështoi Gava, kurse te Prishtina shënuan Armend Thaqi, Allen Jasharovski, Ergyn Ahmeti dhe Mario Morina, derisa dështuan Armend Dallku dhe Arbër Hoxha.

SKEMA E KUPËS

Përveç Trepçës 89’, në gjysmëfinale u kualifikuan edhe Vëllaznimi, Ballkani e Feronikeli.

ANGEL CORREA

Milan para marrëveshjes me argjentinasin

23 July, 2019 @0:04

Sky Sport Italia ka bërë të ditur se Milan është pranë arritjes së marrëveshjes me Atletico Madridin për mesfushorin argjentinas,…

BEACH VOLLEY

Vajzat bëhen kampione ballkanike

22 July, 2019 @23:43

Ka përfunduar Kampionati Ballkanik i Beach Volley U20 meshkuj dhe femra. Ekipi kombëtar i Kosovës në beach volley në…

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj gjysmë ore në barazim

22 July, 2019 @23:37

Futbollisti i Kosovës, Donis Avdijaj, ka qenë për 30 minutat e fundit të ndeshjes miqësore Trabzonspor - Haladas në fushë.…

ENIS GAVAZAJ

Mesfushori i kombëtares, zyrtarisht te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

22 July, 2019 @23:29

Mesfushori 24 vjeçar i kombëtares shqiptare, Enis Gavazaj, është lojtar i ri i Kukësit, ka bërë të ditur faqja zyrtare…

VEDAT MURIQI

Makineria e golave Muriqi, tre golat e fundit të ekipit me vulën e tij

Foto: Fenerbahçe/fb

22 July, 2019 @22:30

Vedat Muriqi 25 vjeç është duke kaluar fazë tejet të mirë përgatitore me ekipin e madh turk, Fenerbahçe. Që prej…

Të gjitha lajmet nga