Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

19 April, 2017 @16:53

Llapi
Drenica
Llapi 4 : 1 Drenica
Florim Bërbatovci 18' 60', Hamdi Namani 48' 69' Armend Abazi 90+'

Stadiumi "Zahir Pajaziti" - Podujevë
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!
Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!
Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky i cili bën që Llapi të kualifikohet për në finalen e Kupës, me ndeshjen e parë në Skenderaj që kishte përfunduar 0-0. Serinë e golave për llapjanët e hapi Florim Bërbatovci, i cili qëlloi saktë nga afërsia pas pasimit fenomenal të Berat Hysenit. Gola të tjerë nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll 1-0. SKEMA KUPA E KOSOVËS Me të filluar pjesa e dytë, epërsia e Llapit u dyfishua. Ishte kapiteni Hamdi Namani ai që shënoi me portën e zbrazët pas një akcioni të ndërtuar shkëlqyeshëm, për t'i dhënë kështu Llapit epërsinë 2-0. Në anën tjetër, Drenica e kërkoi golin pas golit të dytë të vendasve, mirëpo ngushtimi i epërsisë nuk erdhi. Përkundrazi, ishin llapjanët ata që shënuan edhe dy herë të tjera deri në fund të takimit përmes Bërbatovcit e Namanit, të cilët takimin e mbyllin me nga 2 gola secili. Kur ndeshja veçse ishte e mbyllur, Armend Abazi i mysafirëve e gjeti golin e nderit për skuadrën e tij, duke bërë kështu që epilogu final i takimit të jetë 4-1. Në finale, Llapi kërkon dalje në garat evropiane në përballje ndaj Besës, e cila u kualifikua pasi mposhti me rezultat të thellë 6-0 skuadrën e Trepçës.

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 April, 2017 @10:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i Manchester Unitedit, Michael Keane, pas stinorit të mrekullueshëm…

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 April, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se trajneri nën presion i Arsenalit, Arsene Wenger, është 'gati…

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 April, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një mundësi që mesfushori spanjoll i Manchester Unitedit, Juan Mata,…

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 April, 2017 @9:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të mirët në botë, Manuel Neuer, ka thyer këmbën në…

PARA NDESHJES: MONACO-DORTMUND

Dortmund llogaritet favorit përsëri!

Fotot: uefa.com

19 April, 2017 @8:53

Sikurse në ndeshjen e parë që e humbën 3-2 në shtëpi, ashtu edhe sonte, Borussia Dortmund përsëri shihet favorit së…

PARA NDESHJES: BARCELONA-JUVENTUS

A do ta bëjnë edhe kundër Juventusit?

Foto: fcbarcelona+juventus/facebook

19 April, 2017 @8:21

Sonte zhvillohet përballja e madhe e Ligës së Kampionëve ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Ndeshja çerekfinale, ku në duelin e parë…

CRISTIANO RONALDO NË KRYE

TOP shënuesit në garat e UEFA-së

18 April, 2017 @23:59

Pas ndeshjes së sontme, ku Cristiano Ronaldo arriti të shënojë golin e 100-të në Ligë të Kampionëve, UEFA ka përkujtuar…

BALLKANI - FLAMURTARI

Manevski për fitoren e Ballkanit!

20 October, 2018 @16:44

Vjen fitorja e Ballkanit! Pas më tepër se një muaji, skuadra e Ballkanit ka arritur të shënojë fitore në Superligë! …

FERIZAJ - DRITA

E treta me radhë për kampionin

20 October, 2018 @16:30

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Drita ka arritur ta mposhtë Ferizajin vendas, për ta arritur kështu fitoren e…

PRISHTINA - KEK

Tre gola, për të tretën rresht

Foto: KFPrishtina

20 October, 2018 @16:10

Me fitore e ka mbyllur duelin e sotëm ndaj KEK-ut skuadra e Prishtinës. Nënkampioni i Kosovës ka shënuar fitore…

DRENICA - LIRIA

Uka për fitore dhe fundosjen e Lirisë

20 October, 2018 @16:00

Goli i vetëm në përballjen e zhvilluar në Bajram Aliu të Skenderajt ka ardhur nga Kreshnik Uka. Uka me golin…

FERIZAJ - DRITA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

20 October, 2018 @14:53

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Kaqar, Kaqiku, Mazrekaj, Jashari, Hasani, Marku, Hamiti, Haxhaj, Bërbatovci,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga