Të gjitha lajmet

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

Bersanti nënshkruan me Swansean

30 July, 2018 @17:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka nënshkruar kontratë me ekipin e Swansea Cityt. Bersant Celina Fotografitë e Celinës duke nënshkruar kontratën me ekipin e tij të ri janë parë në profilin e Facebookut të babait të tij, ndërsa detajet tjera të kontratës ende nuk dihen. Bersant Celina Celina, stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Ipswich Town, si huazim nga Manchester City.

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 July, 2018 @14:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi drejt Teutës së Durrësit dhe ndërrimit të kryetarit, pa lojtarët…

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 July, 2018 @12:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet më të reja të Vëllaznimit. Kjo u konfirmua dje…

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 July, 2018 @13:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi është rikthyer në Belgjikë. Në fakt gjakovari 17-vjeçar,…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 July, 2018 @20:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues të Eurpa Ligës, Drita pësoi me rezultat 2-1 ndaj…

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 July, 2018 @18:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës.

ALPHONSO DAVIES

Bayern bën rekord transfer nga MLS

26 July, 2018 @17:15

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka zyrtarizuar blerjen e fundit të skuadrës. Sulmuesi kanadez, Alphonso Davies (17 vjeç), është…

ZYRTARIZOHET

Tovërlani i kthehet Superligës

BOROZANI/ E. D.

26 July, 2018 @15:30

Trajneri i dikurshëm i Prishtinës dhe së fundi i Ferronikelit, Afrim Tovërlani, do t'i kthehet Superligës së Kosovës në futboll.…

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 July, 2018 @14:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29 të fanellës te ekipi i tij.

GJERMANI

Andre Schürrle, kthehet në Premier League

26 July, 2018 @10:54

Futbollisti gjerman, Andre Schürrle, është rikthyher në Premier League përsëri. Schürrle, do të luaj…

KOSOVA U21

3 pikë më pak, eliminohet Kosova U21

Foto: FFK

16 October, 2018 @18:49

Kosova U21 është mposhtur pak më parë edhe në ndeshjen e fundit kualifikuese për Evropianin "Italia 2019". Izraeli U21…

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOSOVA U19

Përfundon aventura e Kosovës U19

16 October, 2018 @17:19

Përkundër dy barazimeve në dy ndeshjet e para, Kosova U19 shancat për kalim tutje i ka shuar sot pas humbjes…

KOSOVA U19

Kosova U19 vs. Sllovenia U19, mbyllet pjesa e parë

16 October, 2018 @16:14

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh të dyfishtë, 0-2, ndaj Sllovenisë. FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS Golat…

KOSOVA U21

Izraeli U21 vs. Kosova U21, formacionet startuese

16 October, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 17:00, Kosova U21 luan si mysafire e Izraelit U21. Formacionet startuese:

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja