Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - BESA

Besa fiton pas 2 muajve

BOROZANI/A.P.

Besa fiton pas 2 muajve

13 May, 2018 @18:16

Vllaznia
Besa
Vllaznia 1 : 4 Besa
Valentin PIRANI 74' Adis SALIHU 42', 55', Fetim KASAPI 69', Fatlum GASHI 82'

Stadiumi i qytetit, Gjilan.
Kanë rënë edhe matematikisht nga Superliga, mirëpo kjo nuk u pengoi që të shënojnë fitore në përballjen me skuadrën tjetër të rënë, Vllazninë. Besa ka shënuar fitoren e parë pas 2 muajve në Superligë, duke e mposhtur thellë Vllazninë e Pozharanit, 1-4 sot në Gjilan. Përndryshe, kjo ka qenë vetëm fitorja e dytë e Besës në Superligë në këtë vit, derisa ekipi pejan ish-kampion dhe fitues i Kupës së Kosovës në vitin e kaluar - do të bëj pjesë në Ligë të Parë në stinorin 2018/19. TABELA AKTUALE Ka qenë i riu Adis Salihu që i ka dhënë epërsinë fillestare Besës në ndeshjes, e më vonë e ka ngritur epërsinë në 0-2. Fetim Kasapi ka shënuar për 0-3 në të mirë të pejanëve, derisa Valentin Pirani ka shënuar golin e nderit për Vllazninë, para se Fatlum Gashi të vendos përfundimtaren, 1-4 në të mirë të Besës. Vllaznia dhe Besa, janë përshëndetur nga Superliga xhiro më parë. Ekipi pozharanas debutoi këtë stinor në elitë të futbollit kosovar, por nuk arriti të mbijetojë aty. Ndërkaq për Besën, kjo është hera e parë që bie nga Superliga.

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 May, 2018 @20:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të stinorit ndaj Stuttgartit, ekipi i Bayernit ka festuar me…

GALATASARAY - YENI MALATYA

Galata hyn si lider në xhiron e fundit

Foto: fanatik/fb

12 May, 2018 @19:54

Kampionati turk, ndër më interesantët ndonjëherë, me katër ekipe që po garojnë për titull kampioni - futet me Galtasarayin lider…

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 May, 2018 @18:51

"Ne jemi Hamburgu, jo ju" - ka qenë britma e një numri të tifozëve të ekipit të Hamburgut, pasi që…

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 May, 2018 @18:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje në 10 xhirot e fundit, Hoffenheim…

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 May, 2018 @18:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe takimi mes Gjilanit dhe Drenicës sot nuk dha fitues.…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 May, 2018 @18:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes dy skuadrave që po luftojnë për…

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 May, 2018 @14:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht Wolfsburgun, e Hamburger SV të mposht Borussian e Monchengladbachut për…

DERBY-FULHAM

Derby merr avantazhin

Fotot: DerbyCounty/fb

12 May, 2018 @13:15

Sulmuesi anglez, Cameron Jerome, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Play-Offit të Championshipit, ku ekipi…

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 May, 2018 @10:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të këndojë në ceremoninë hapëse të Ligës së Kampionëve më 26 maj.…

LA GAZZETTA

I dridhet karrigia

Foto: ACMilan/fb

11 May, 2018 @19:32

Nuk e ka të sigurtë vazhdimin e të qenit trajner te ekipi i tij. Gennaro Gattuso nëse nuk arrin të…

TREPÇA '89

Gugash Magani largohet nga detyra

1 November, 2018 @16:58

Ish-kampioni i Superligës, Trepça '89, ka ndarë rrugët me trajnerin Gugash Maganin. Skuadra mitrovicase, pas një publikimi në faqen zyrtare…

PRISHTINA - TREPÇA '89

E pesta me radhë

FOTO/ prishtinafc.com

31 October, 2018 @19:38

Ndeshja e fundit e xhiros 13, përfundoi me fitoren e Prishtinës kundër Trepçës '89 me rezultat 2-0. Djelmoshat e trajnerit…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

31 October, 2018 @17:23

Janë publikuar formacione startuese të Prishtinës dhe të Trepçës '89. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Dallku, Arogo, Bekteshi, Boshnjaku, Miftaraj, Korenica, Hoxha,…

LLAPI - BALLKANI

Fitore e mysafirëve në Podujevë

31 October, 2018 @15:39

Në 3 ndeshjet e ditës që filluan nga ora 13:30, befasia ka ndodhur në Podujevë. Skuadra mysafire e Ballkanit…

GJILANI - KEK-u

Fitore ndaj KEK-ut të dorëzuar

31 October, 2018 @15:31

Në përballjen e zhvilluar sot në Gjilan, skuadra vendase e Gjilanit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga