Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS: BESA-LLAPI

Besa triumfon në Kupë, Llapi mbetet pa gara europiane

Besa triumfon në Kupë, Llapi mbetet pa gara europiane

31 May, 2017 @19:21

Besa
Llapi
Besa 1(4) : 1(2) Llapi
Diar Miftaraj 29' PEN Festim Krasniqi 49' PEN

Besa triumfon në Kupë, Llapi mbetet pa gara europiane

Për Besën dhe Llapin nuk mjaftuan as 120 minuta lojë në finalen e Kupës për të përcaktuar fituesin e trofeut të dytë më të rëndësishëm në vend.

U shutuan penalltitë, ku Besa triumfoi në saje të precizitetit të lojtarëve të saj nga pika e bardhë, duke e lënë Llapin pa gara europiane.

Koha e rregullt përfundoi 1-1, ku Besa morri epërsinë në pjesë të parë përmes Diar Miftarajt nga penalltia, ndërsa Festim Krasniqi barazoi për Llapin që në fillim të pjesës së dytë, njejtë nga penalltia.

KUPA E KOSOVËS, SKEMA

Llapi tentoi më shumë në vazhdim, por nuk arriti të çajë mbrojtjen e Besës të orkestruar nga Fisnik Papuqi maestral sot.

Me këtë Besa ka fituar Kupën e tretë të Kosovës në pasluftë, derisa për Llapin, kjo mbetet arritja më e madhe në Kupë, finalja.PENALLTITË:

BESA LLAPI
Përparim Osmani GOL jashtë Berat Hyseni
Diar Miftaraj GOL mbron portieri Egzon Shabani
Leart Emini GOL GOL Florim Berbatovci
Fetim Kasapi jashtë GOL Festim Krasniqi
Fisnik Papuqi GOL


11-shet STARTUESE:

1 Llapi: Ilir Avdyli, Bujar Idrizi, Dardan Jashari, Egzon Sinani , Leotrim Kadriu, Hamdi Namani (K), Edon Zeqiri, Fuat Karabegu, Florim Bërbat Besa: Arben Beqiri, Edmond Turku, Arber Prekazi, Perparim Osmani, Fisnik Papuqi (K), Leart Emini, Qemail Elshani, Diar Miftaraj, Albert Dabi

ISA EMINHAZIRI

Vazhdon edhe golashënuesi i Gjilanit

31 May, 2017 @16:01

Gjilani duket ndër skuadrat e para të Superligës që ka nisur renovimet e kontratave me lojtarët ekzistues të skuadrës pas…

ARSENAL

Zyrtarizohet Wenger, synon titullin

31 May, 2017 @15:49

Arsenal orë më parë ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës me trajnerin aktual të skuadrës, Arsene Wenger, edhe për dy stinorë…

NESËR

Biletat për Kosova-Turqia në shitje

31 May, 2017 @15:22

Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë të interesuarit se biletat për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2018, Kosovë –…

FORMACIONI I STINORIT ME REZERVA

Formacioni i stinorit në Superligë

31 May, 2017 @12:18

Në një përmbledhje të ndeshjeve të zhvilluara dhe numrit të takimeve të zhvilluara nga lojtarët, si dhe asaj që treguan…

DAILY MIRROR

3 përforcime dhe 100 milionë për Wengerin

31 May, 2017 @9:28

E përditshmja britanike, Daily Mirror, në faqen e sportit sot ka bërë të ditur se pranë vazhdimit të kontratës për…

PAS NDESHJES

Arbër Dobroshi: Kemi punuar shumë, Liburni e meriton Evropën

30 May, 2017 @23:27

Menjëherë pas triumfit të Liburnit në ndeshjen e dytë ndaj Feniksit, ndeshje e cila ia mundësoi fitimin e titullit…

LIBURN - FENIKS @ GAME 2

Liburni kampion i Kosovës!

30 May, 2017 @22:54

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, Liburni ka shënuar fitore edhe në takimin e dytë të serisë finale…

SKIFTERAT

Gjilani vazhdon kontratat me 4 lojtarë

30 May, 2017 @20:05

Katër futbollistë të Gjilanit të cilëve u skadoi kontrata me të përfunduar stinori i Superligës, i kanë vazhduar ato me…

TE KAMPIONI

Dyshja e huaj e Lirisë, zyrtarizohet te 89shi

BOROZANI/ Arian Paçarizi

30 May, 2017 @19:31

Kampioni i Kosovës në futboll, Trepça 89, është përforcuar me dyshen e huaj të Lirisë, ganezin Asare Richards dhe nigerianin…

EMIRATES STADIUM

Wenger vazhdon me Arsenalin

30 May, 2017 @18:04

Përkundër fjalëve të vazhdueshme për një largim të Wengerit gjatë gjithë sezonit, kjo nuk ka ndodhur! Sot është konfirmuar që…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga