Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOSOVËS

Besar Halimi prej Brondbyt në Bundesliga 2

Foto: svs1916.de

Besar Halimi prej Brondbyt në Bundesliga 2

2 September, 2019 @21:34

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Besar Halimi, pasi që u lirua nga Brondby në Danimarkë, ka gjetur angazhman të ri.

Ai është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Sandhausenit në Bundesliga 2, që aktualisht kap vendin e dytë të klasifikimit aty.

“Jemi të gëzuar që kemi arritur marrëveshje me futbollistin e reprezentacionit të Kosovës, Besar Halimi, që ka bërë përvojë në Brondby në vitet e kaluara, ku ka fituar edhe Kupën e Danimarkës. Ne jemi të kënaqur që kemi arritur të sigurojmë shërbimet e një lojtari me cilësi të tilla në ditën e fundit të afatit kalimtar të lojtarëve,” ka thënë drejtori sportiv i Sandhausenit, Mikayil Kabaca për faqen zyrtare të klubit.

Për Halimin 24 vjeç, që më parë ka luajtur për Mainzin, Frankfurtin dhe Stuttgart Kickers e të rinjtë Nurnbergut, ka shprehur kënaqësi që do ta ketë në dispozicion edhe trajneri i ekipit si dhe kryetari i klubit.

Përndryshe, Besari aty do të takohet edhe me bashkëlojtarin nga reprezentacioni, Leart Paqarada.

TORINO

Samir Ujkani prezantohet te Torino

Foto: torinofc.it

2 September, 2019 @21:11

Portieri dhe kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Samir Ujkani, është prezantuar te Torinoja sot. Skuadra italiane që ka nisur…

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

KOSOVA 2-0 TURQIA

3 pikë në start të kualifikimeve për dardanet

Foto: FFK

30 August, 2019 @21:47

Vashat e Kosovës kanë nisur me fitore kualifikueset evropiane, duke e mposhtur Turqinë 2-0 sontë në Fadil Vokrri të Prishtinës.…

LISTA E REPREZENTACIONIT

FFK gabon ekipin e Muriqit

30 August, 2019 @13:57

Në publikimin e listës së futbollistëve të ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është vërejtur një gabim, që…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon listën ndaj Çekisë e Anglisë

30 August, 2019 @13:31

Para dy ndeshjeve më të vështira, selektori Bernard Challandes, që përballet me mungesa të theksuara në ekip, ka shpallë sot…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja