Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

Foto: Brondby Official

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

30 August, 2018 @19:41

Besar Halimi është transferuar plotësisht te skuadra e Brondbyt në Danimarkë! Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës sezonin e kaluar ishte i huazuar te kjo skuadër, ndërkohë që ishte 'pronë' e klubit gjerman Mainz, ndërsa sot ai e kompletoi transferimin permanent te skuadra daneze. Halimi ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare me skuadrën në fjalë, ku sezonin e kaluar shënoi 8 gola në 24 paraqitje, dhe në sezonin e ri do ta bartë fanellën me numrin 5.

THE DRAW

Direkt: Shorti i Champions League

Foto: ChampionsLeague/fb

30 August, 2018 @18:22

Në këto momente është duke u tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve 2018/19 direkt. Borozani.com ua sjell në kohë reale…

KOSOVA U21

Prekazi publikon ftesat e Kosovës U21

Foto: FFK

30 August, 2018 @17:40

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për…

MEDIAT SHQIPTARE

Panucci zbutet, rikthen përvojën në mesfushë

Foto: FSHF

30 August, 2018 @16:23

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, pritet të ftojë në përballjet e Ligës së Kombeve për shtator edhe mesfushorët Ergys Kaçe…

ZYRTARE

UEFA zyrtarisht licencon stadiumin “Fadil Vokrri”

BOROZANI / G.P

30 August, 2018 @11:42

Tashmë 100% zyrtare! UEFA e ka licencuar zyrtarisht stadiumin "Fadil Vokrri", duke bërë kështu që Kosova ndeshjet e saj në…

CHAMP'S LEAGUE DRAW

Sot shorti për fazën grupore të Championsit

Foto: uefa.com

30 August, 2018 @9:09

Me 3 ndeshje të zhvilluara dje në kuadër të Ligës së Kampionëve, janë caktuar 32 skuadra që do të garojnë…

FOROYAR

Ishujt Faroe gati për Kosovën, shpallin listën

30 August, 2018 @8:48

Edhe rivali tjetër i Grupit D3 të Ligës së Kombeve, Ishujt Faroe, tashmë kanë publikuar listën e lojtarëve të ftuar…

KOSOVA U21

3 pikë më pak, eliminohet Kosova U21

Foto: FFK

16 October, 2018 @18:49

Kosova U21 është mposhtur pak më parë edhe në ndeshjen e fundit kualifikuese për Evropianin "Italia 2019". Izraeli U21…

KOMBINIMET E LIGËS SË KOMBEVE

UEFA: Ky është kombinimi i Kosovës për ngritje

Fotot: FSF/fb

16 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja e Kosovës pas 4 ndeshjeve të para në Ligë të Kombeve ka arritur të regjistrojë 2 fitore dhe 2…

KOSOVA U19

Përfundon aventura e Kosovës U19

16 October, 2018 @17:19

Përkundër dy barazimeve në dy ndeshjet e para, Kosova U19 shancat për kalim tutje i ka shuar sot pas humbjes…

KOSOVA U19

Kosova U19 vs. Sllovenia U19, mbyllet pjesa e parë

16 October, 2018 @16:14

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh të dyfishtë, 0-2, ndaj Sllovenisë. FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS Golat…

KOSOVA U21

Izraeli U21 vs. Kosova U21, formacionet startuese

16 October, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 17:00, Kosova U21 luan si mysafire e Izraelit U21. Formacionet startuese:

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja