Të gjitha lajmet

PORTIERI GJILANAS

Betim Halimi ftohet nga Challandes

Betim Halimi ftohet nga Challandes

23 December, 2019 @23:31

Portieri që ishte te Drita dhe la ekipin duke shkuar jashtë vendit, Betim Halimi, është ftuar nga Bernard Challandes për ndeshjen miqësore që Kosova do ta zhvillojë ndaj Suedisë në janar të vitit që po vjen.

Njoftimin për këtë e ka dhënë vetë lojtari, duke komentuar pyetjeve të Sportit të KTV-së, por ai nuk do të mund të jetë pjesë e ekipit fatkeqësisht.

Ai ka bërë të ditur se është kontaktuar nga Muharrem Sahiti, ndërsa për shkak të një lëndimi që e ka pasur, nuk do të mund të jetë i gatshëm për ndeshje, pasi që mjekët e klubit të tij e kanë këshilluar që të shërohet plotësisht.

Betim Halimi është 204 centimetra i gjatë dhe aktualisht është lojtar i Olimpik Donetskut në elitën e futbollit ukrainas.

SULMUES I RI TE KOSOVA

Andi Zeqiri, ardhja e re te Kosova?!

23 December, 2019 @23:18

Sulmuesi i lindur në Luasanne të Zvicrës, tash 20 vjeçari, Andi Zeqiri, pritet të jetë prurja më e re e…

BEST OF 2019

Vedat Muriqi, më i miri i vitit 2019!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 December, 2019 @18:51

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit 2019, mbrëmje e organizuar nga FFK, është zgjedhur…

8 DITË AFAT ANKESE

Disiplinorja përjashton Arianit Ahmetin nga FFK-ja

18 December, 2019 @11:05

Përmes një njoftimi të lëshuar nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, është bërë e ditur se Arianit Ahmeti, është përjashtuar nga…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Ibrahim Dresevic kërkohet nga të mëdhenjtë e Holandës

Foto: SCHeerenveen/fb

18 December, 2019 @10:03

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Ibrahim Dreshevic, që luan për ekipin e Heerenveenit në Eredivisie të Holandës, mund të kalojë…

MIQËSORE

Kosova në janar miqësore me…

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 December, 2019 @15:02

Para pak çastesh, Federata e Futbollit e Kosovës, ka bërë të ditur miqësoren e ardhshme së përqafësuaeses së Kosovës. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja