Të gjitha lajmet

STINORI I RI

BIBL cakton datën për fillimin e edicionit 2019/20

TOPSPORTI/ Arkiv

BIBL cakton datën për fillimin e edicionit 2019/20

22 July, 2019 @13:46

Edicioni 2019/20 i Ligës Ballkanike (BIBL) është përcaktuar të fillojë më datën 15 tetor 2019, ka bërë të ditur menaxhmenti i kësaj lige, përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj.

Përveç startit, BIBL ka bërë të ditur se do të ketë edhe ndërrim në sistemin e garës krahasuar me vitet e kaluara. .

Idea fillestare është që të jenë tetë ekipe që do të zhvillojnë ndeshjet në sistemin vajtje-ardhje. Katër ekipet më së miri të plasuara në fund të stinorit të rregullt, do të shkojnë në gjysmëfinale dhe fituesit e tyre do të luajnë finalen.

Stinori do të jetë gjashtë muaj i gjatë dhe pritet të përfundojë më 14 prill 2020 si datë më e largët.

E nëse bëhen më shumë se tetë ekipe që aplikojnë në garë, atëherë do të mendohet për sistemin e ri garues që mund të çojë në krijimin e dy grupeve për stinor të rregullt.

Deri më tani interes për sezonin e ri në BIBL kanë shprehur disa ekipe të Kosovës, por asnjëra s’ka konfirmuar zyrtarisht pjesëmarrjen, derisa faqja e BIBL ka bërë të ditur se vetëm Vllaznia e Shkodrës ka bërë kërkesë për pjesëmarrje deri tash.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga