Të gjitha lajmet

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për ndeshjet e reprezentacionit të Kosovës do të shtrenjtohen.

Duelet ku përgjatë vitit Kosova do t’i luajë si nikoqire ndaj kundërshtarëve të grupit si: Anglisë, Çekisë, Malit të Zi dhe Bullgarisë do të kushtojnë më shtrenjtë sesa ato të Ligës së Kombeve.

Adhuruesit e reprezentacionit të Kosovës do të paguajnë rreth 50% më tepër për një biletë, ka thënë ndër të tjera kreu i FFK-së, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, që nis me ndeshjen Kosova-Bullgaria më 25 mars.

Biletat e ndeshjeve të Kosovës në “Fadil Vokrri” përgjatë kampanjës së Ligës D të Kombeve kanë kushtuar prej 3, 5 dhe dhjetë euro për copë, përveç atyre VIP që kanë pasur çmim më të shtrenjtë.

Me rritjen e re të paralajmëruar nga FFK-ja, biletat më të lira pritet të kapin shifrën e 4.5 ose 5 eurove për një ndeshje të Kosovës përgjatë kampanjës kualifikuese për EURO 2020.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO 2020

Gjithashtu, Ademi ka bërë të ditur se shitja e biletave për ndeshjet e Kosovës do të vazhdojë të bëhet online.

Metoda online e shitjes për biletat e Kosovës u shfaq pas interesimit të jashtëzakonshëm të publikut për të parë ndeshjet në Prishtinë. Pikat e shitjes së operatorëve të telefonisë mobile dështuan të mbajnë rendin dhe në disa raste është dashur të intervenojë policia për të kthyer gjërat në vend.

Mirëpo, edhe portali online i shitjes nuk i vë të gjitha karriget në dispozicion të adhuruesve të Kosovës. Aty numri i biletave në herën e fundit ka qenë i kufizuar në disa mijë, e jo për të gjitha ulëset, që kapin shifrën e 12 mijë e 800 sosh.

Kosova për herë të parë do të merr pjesë në kualifikime për Kampionat Evropian. Para ndeshjes së parë kualifikuese, Kosova do të luajë me Danimarkën në Prishtinë, një miqësore [21 mars]. Ndërsa katër ditë më vonë pret Bullgarinë në “Fadil Vokrri”. Kampanja e Kosovës do të vazhdojë me dy mysafirllëqe në qershor, kur udhëtohet në Mal të Zi dhe në Bullgari për ndeshjet e 7 dhe 10 qershorit.

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

TERMINET E NDESHJEVE

Orari, derbi i Anamoravës më 17 shkurt

11 February, 2019 @15:27

FFK ka bërë të ditur sot edhe zyrtarisht orarin e ndeshjeve të xhiros së XVIII të Superligës së Kosovës. …

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

DORËHEQJA E DUROS

Vëllaznimi e lë Dritën pa trajner

11 February, 2019 @11:33

Trajneri i Dritës, Shpëtim Duro, është dorëhequr nga detyra e tij, ka bërë të ditur sot llogaria zyrtare e ekipit…

ATHLETIC BILBAO - BARCELONA

Vetëm 6 pikë dallim

Foto: LaLiga/fb

10 February, 2019 @23:19

Barcelona nuk ka arritur të mbajë distancën 8 pikëshe në krye të tabelës ndaj Real Madridit, që duket se është…

MILAN - CAGLIARI

Me “double P”, Milan s’ka probleme

10 February, 2019 @22:51

Dyshja e ardhur në janar te Milan, Krzyztof Piatek dhe Lucas Paqueta, Milan po frymon ndryshe. Rossonerët tashmë në…

SASSUOLO - JUVENTUS

Dallimi 11 pikë

Fotot: SerieA/fb

10 February, 2019 @20:21

Juventus ka ngritur epërsinë ndaj ndjekësit të parë në klasifikim, Napolit, duke e mposhtur sonte Sassuolon 0-3 si mysafir. …

TOULOUSE - STADE DE REIMS

5 minutat e Zenelit në barazim

Foto: StadeDeReims Official

10 February, 2019 @19:25

Mesfushori i krahut Arbër Zeneli është futur në pesë minutat e fundit të ndeshjes që ekipi i tij Reims barazoi…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ZVICRA - DANIMARKA

Danezët kthehen senzacionalisht ndaj Zvicrës

TOPSPORTI/ A. P.

26 March, 2019 @22:48

Danimarka atë që ia bëri Kosovës në miqësore, edhe më rëndë ia ktheu Zvicrës. Pas epërsisë 3-0 të Zvicrës që…

MIQËSORE

Rivali i Kosovës avancon, por mposhtet nga Brazili në fund

Foto: CBF

26 March, 2019 @22:40

Ka qenë një ndeshje e jashtëzakonshme miqësore e sontmja në Prag, ku Çekia avancoi në duel me Brazilin 1-0. …

DANIMARKA

Më shumë se gjysma ndaj Kosovës ishin rezervë

Fotot: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 March, 2019 @20:46

Kasper Schmeichel, Henrik Dalsgaard, Thomas Delaney, Nicolai Jorgensen, Martin Braithwaite - kanë qenë të vetmit që kanë startuar ndaj Kosovës…

E FUNDIT

Mali i Zi - Kosova, pa tifozë?!

Fotografitë: UEFA Euro/fb

26 March, 2019 @12:40

Pas thirrjeve raciste në kuadër të ndeshjes së mbrëmshme Mali i Zi - Anglia, në kuadër të kualifikimeve për EURO…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020