Të gjitha lajmet

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

Brandon Scott mbetet në Superligë

5 September, 2019 @13:53

Njëri ndër basketbollistët që debutoi në basketbollin kosovar në stinor të kaluar, Brandon Scott, përsëri do të jetë pjesë e elitës sonë.

Ai sot është zyrtarizuar si lojtar i ri i ekipit debutues në Superligë, KB Feronikeli.

Scott në stinorin e kaluar ka qenë pjesë e KB Prizreni, për të cilët luajti në pjesën më të madhe të stinorit dhe arriti suksese si plasimi në Final Four të Kupës dhe sigurimin e PlayOffit në Superligë.

Në 29 ndeshje të luajtura në Superligë përgjatë stinorit të kaluar, Scott ka pasur mesatarisht 26.4 minuta për lojë.

Në këto përballje ai ka pasur mesatare prej 11.3 pikëve, 5.1 kërcimeve dhe 1.8 asistimeve për ndeshje.

Aloja 26 vjeçare kështu, pas stinorit 2018/19 të kaluar në Prizren, do të jetë pjesë e ekipit të Drenasit në stinorin 2019/20.

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

4 September, 2019 @11:06

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka Kosova, Drilon Hajrizi, këto ditë është duke u përgatitur për sezonin e…

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

TOPSPORTI / A.P

3 September, 2019 @19:28

Rreth një muaj para fillimit të sezonit të ri të Superligës së Kosovës në basketboll, klubi i Trepçës ka bërë…

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 September, 2019 @17:28

Ylli i skuadrës së Prishtinës, Dardan Berisha, mbeti në kryeqytet. Berisha ka rinovuar kontratën edhe për një stinor me skuadrën…

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në…

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 September, 2019 @14:02

Qendra 208 cm, Fisnik Rugova, do të jetë pjesë e Prishtinës edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e Kosovës, përveç…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga