Të gjitha lajmet

GRUPI A

Brazili lider, mposht Serbinë

fiba

Brazili lider, mposht Serbinë

3 September, 2014 @22:09

Se Kariokat nuk janë të mirë vetëm në futboll, por edhe në basketboll, këtë edhe njëherë e kanë vërtetuar basketbollistët e këtij vendi latinoamerikan. 

Brazilianët kanë mposhtur Serbinë në duelin tejet interesant të Grupit A të Botërorit “Spanja 2014” duke dalë në vend të parë të grupit përkohësisht. 

Tiago Splitter ka qenë lojtari më efiçient te brazilianët. Ai ka shënuar 10 pikë, 7 kërcime dhe 6 asistime në fitoren e ekipit të tij me rezultat 83-71. 

Te serbët, më i dalluari ka qenë playmakeri, Milos Teodosic, që me 14 pikë e 5 asistime ka dhënë kontribut maksimal në ndeshjen për vendin e tij - por pashmangshëm serbët regjistruan disftën e dytë në Botëror. 

Brazili nga 4 ndeshjet e para ka bilanc prej 3 fitoreve dhe një humbjeje, derisa serbët kanë bilanc neutral 2-2. GRUPI A, Tabela aktuale:

1 Brazili 3-1
2 Spanja 3-0
3 Serbia 2-2
4 Franca 2-1
5 Irani 1-3
6 Egjipti 0-4

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

TREPÇA - PEJA

Hanes 39 pikë për fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @21:02

Skuadra mitrovicase, Trepça, duke e mposhtur Pejën me rezultat 76-65, e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 në…

LIPJANI - PRISHTINA

Prishtina merr përkohësisht kreun

19 October, 2019 @18:45

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, me lehtësi e mposhti Lipjanin me rezultat të thellë 70-105. Siç…

Të gjitha lajmet nga