Të gjitha lajmet

EUROBASKET2021

Britania kualifikohet, Kosova eliminohet

Britania kualifikohet, Kosova eliminohet

17 August, 2019 @21:48

Me humbjen e sontme nga Britania e Madhe, përfaqësuesja e Kosovës është eliminuar nga parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

a

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 101-79 në favor të Britanisë së Madhe.

Te Kosova u dalluan, Dardan Berisha me double-double prej 19 pikëve e 11 asistime, Drilon Hajrizi me 22 pikë dhe Divine Myles me 13 pikë të tjera.

Myles Hesson me 19 pikë e 10 asistime e 9 kërcime, ishte më i miri te Britania e Madhe.

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Britania e Madhe - Kosova

17 August, 2019 @19:43

Janë caktuar pesëshet e para të Britanisë së Madhe dhe të Kosovës. BRITANIA E MADHE: Myles Hesson, Luke Nelson, Teddy…

TRANSMETIMI

Livestream: Britania e Madhe - Kosova

17 August, 2019 @19:25

Me fillim nga ora 20:00, Kosova luan ndeshjen e katërt të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021 kundër Britanisë së Madhe. …

KAMPIONATI EVROPIAN / DIVIZIONI B

U16shet nisin Evropianin në Sofje

15 August, 2019 @15:47

Vashat e Kosovës U16 sot fillojnë rrugëtimin e tyre në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Sofje të Bullgarisë, që do…

EUROBASKET 2021

Fitorja e parë, shpresa vazhdon

FOTO/ fiba.com

14 August, 2019 @22:15

Kosova duke e mposhtur Luksemburgun me rezultat 109-88, vazhdon të shpresojë në kualifikimin në fazën tjetër të kualifikimeve për…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

14 August, 2019 @20:30

Janë caktuar pesëshet e para të Kosovës dhe të Luksemburgut. KOSOVA: Divine Myles, Dardan Berisha, Drilon Hajrizi, Mikaile Tmusic, Fisnik…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja