Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick në fitoren që Partizanit ia solli Superkupën e Shqipërisë në përballje ndaj Kukësit.

Derisa ndeshja në kohë të rregullt përfundoi 2-2, në vazhdime Brian Brown përsëri doli në skenë për t’i dhënë fund dilemave për fituesin e Superkupës shqiptare me 4-2 përfundimtare.

PARTIZANI 4-2 KUKËSI (Esat Mala 6’, Brian Brown 88’, 95’, 99’ - Emiljano Musta 39’, 57’)

gol musta 1-2 on Vidnews.

 

Brown Goal on Vidnews.

 

gol braun 3-2 on Vidnews.

 

gol braun 4-2 on Vidnews.

MBROJTËSI GJIROKASTRIT

Përvojë e madhe, shtohet në mbrojtjen e Gjilanit

Foto: SCGjilani/fb

16 August, 2019 @19:30

Mbrojtësi me shumë përvojë nga Superiroja shqiptare, që së fundi u nda me Kukësin, Ylli Shameti është përforcimi i fundit…

PËRFORCIMI I FUNDIT

Labinot Ibrahimi arrin para ndeshjes së parë

16 August, 2019 @11:17

Mbrojtësi i krahut, Labinot Ibrahimi, që ka bërë karrierë deri tash te Partizani i Tiranës, duke qenë njëri ndër lojtarët…

FLAMURTARI

Jurgen Vatnikaj te Flamurtari

15 August, 2019 @15:23

Sulmuesi Jurgen Vatnikaj, është transferuar te skuadra e Flamurtarit. 24 vjeçari, së fundi ishte pjesë e Kastriotit, derisa luajti në…

BLERIM KOTOBELLI

Kukësi forcon mbrojtjen

FOTO/ Kukësi

15 August, 2019 @14:58

Nënkampioni i Shqipërisë në futboll, Kukësi, arriti marrëveshje me mbrojtësin Blerim Kotobellin. 27 vjeçari Kotobelli, ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore