Të gjitha lajmet

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Buffon e Ronaldo, shpëtojnë debutimin e De Ligtit

Foto: Juventus/fb

Buffon e Ronaldo, shpëtojnë debutimin e De Ligtit

24 July, 2019 @17:43

Cristiano Ronaldo ka barazuar 1-1, ndërsa Gigi Buffon ka mbrojtur tre penallti të futbollistëve të Interit, ashtu që Juventus të triumfojë në ndeshjen përgatitore në kuadër të turneut botëror të ICC-së.

Me këtë, ata kanë shpëtuar debutimin e holandezit të shumëpërfolur Matthijs de Ligt, i cili me autogol i dha epërsinë Interit në minutën e 10 të takimit.

Mirëpo në pjesë të dytë ndryshoi gjithçka dhe Juventus barazoi me yllin portugez (68’) 1-1 për të çuar ndeshjen në penallti.

Në fund, Juventus triumfoi me penallti 3-2 në përballjen ku debutoi de Ligt, por edhe mbrojtësi tjetër i ri i ekipit, turku Melih Demiral.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga