Të gjitha lajmet

TRANSFER

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

9 July, 2016 @12:34

Skuadra e Llapit ka zyrtarizuar përforcimin e radhës para fillimit të stinorit të ri.

Ekipi nga Podujeva ka nënshkruar me futbollistin Bujar Idrizi, i cili së fundi ishte pjesë e Trepçës ‘89, ndërsa edhe më parë ka luajtur për Llapin.

Idrizi me ‘89-shin ka pasur 30 paraqitje dhe 1 gol në stinorin e fundit në Superligë.

Më parë, Llapi kishte zyrtarizuar transferimet e futbollistëve si Alban Rexhepi, Nuno Miguel Ramos, Filonit Shaqiri, Berat Hyseni, Fuat Karabegu, Festim Krasniqi dhe Rron Statovci.

TALENTI

Manaj te Pescara

9 July, 2016 @11:39

Talenti shqiptar Rey Manaj, kalon në radhët e Pescarës. Manaj sot i kaloi testet mjekësore, derisa së fundit ishte pjesë…

TALENTI

Talenti prizrenas në prova te skuadra e Bundesligës

8 July, 2016 @20:58

Futbollisti i talentuar, Diellor Beseni, ka marrë ftesë nga skuadra e Bundesligës gjermane, Ingolstadt, për t’u provuar për një kohë. …

TRANSFER

Edhe Lorik Arifi i Hajvalisë

8 July, 2016 @20:22

Skuadra e Hajvalisë ka kompletuar edhe përforcimin e dytë brenda ditës. Vetëm pak kohë pas zyrtarizimit të Armend Halilit,…

TRANSFER

Trepça ‘89 realizon transferin e parë

8 July, 2016 @20:03

Skuadra mitrovicase, Trepça ‘89, ka zyrtarizuar transferin e parë të këtij afati kalimtar. Drejtuesit e ekipit gjelbër e zi, kanë…

MIQËSORE

Renova mposht Ferronikelin

8 July, 2016 @19:48

Në miqësoren e zhvilluar në Drenas, skuadra e Renovës ka mposhtur kampionin e Kosovës, Ferronikelin, me rezultat 3-2. Ndeshja ishte…

TRANSFER

Gjilani forcohet me Kreshnik Nebihun

8 July, 2016 @19:36

Kreshnik Nebihu është përforcimi më i ri i skuadrës së Gjilanit. Ish mesfushori i Hajvalisë dhe i Trepçës ‘89, sot…

HAJVALIA

Armend Halili i bashkohet Hajvalisë

8 July, 2016 @19:26

Armend Halili është përforcimi i radhës i skuadrës së Hajvalisë. Futbollisti i krahut të majtë sot është zyrtarizuar si përforcim…

GAME 4: NETS - 76ers

Embiid i pakapshëm, Philly afër kualifikimit

FOTO/ nba

21 April, 2019 @1:44

Skuadra e Philadelphia 76ers, duke e mposhtur Brooklyn Netsin me rezultat 108-112, është vetëm një fitore larg gjysmëfinaleve të Konferencës…

FINAL SERIES: BASHKIMI F - PRISHTINA F

Prishtina para titullit! Rikthimi i madh s’mjaftoi

20 April, 2019 @21:03

Prishtina tash është vetëm një fitore larg shpalljes kampione e Kosovës për stinorin 2018/19. Bardhekaltërat të drejtuara nga Fidan…

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Historike: KB Feronikeli ngjitet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2019 @20:34

Për herë të parë në histori të klubit, skuadra e Feronikelit sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Superligës…

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Ç3: Feronikeli shton epërsinë

TOPSPORTI - ARKIV

20 April, 2019 @20:16

Feronikeli shumë pranë Superligës. Skuadra nga Drenasi e ka rritur edhe më tepër epërsinë e krijuar pas pjesës së parë. …

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Të gjitha lajmet nga