Të gjitha lajmet

BET 365

Bullgaria, favorit i lehtë thonë bastoret

TOPSPORTI/ A. P.

Bullgaria, favorit i lehtë thonë bastoret

10 June, 2019 @13:59

Përfaqësuesja e Kosovës nuk e ka epitetin e favoritit ndaj Bullgarisë në përballjen e radhës kualifikuese për EURO 2020.

Dardanët, që sonte janë mysafir në Sofje i pret një duel i vështirë ndaj një Bullgarie të rikonstruktuar me trajerin e ri Krasimir Balakov, derisa Kosovës i mungojë katër futbollistë standard për shkak të lëndimeve.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

Sa i përket bastoreve, Bet 365 ka bërë të përcaktuar fitoren e Bullgarisë në këtë ndeshje me kuotë 2.50, ndërsa të Kosovës me 3.20. Barazimi vlerësohet njëjtë si fitorja e Kosovës.

Rezultati më i mundshëm sipas kësaj bastoreje është 1-0 në të mirë të Bullgarisë, ndërsa ndeshja parashikohet të kalojë me zero deri maksimalisht dy gola të shënuara, pasi që koeficienti i dhënë për këtë shifër të golave është 1.57, derisa për mbi tre gola të shënuara në ndeshje është 2.35.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TURQIA - FRANCA

Kampionia e Botës bie në Turqi

8 June, 2019 @22:41

Franca që kishte hyrë në Grupin H si favorite absolute, tashmë ka pësuar humbjen e parë. ORARI I…

ANEL RASHKAJ

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

Foto: FFK

8 June, 2019 @20:11

Mesfushori i Kosovës, që është rikthyer në reprezentacion pas shumë kohësh, Anel Rashkaj, ka thënë se është optimist para ndeshjes…

ATDHE NUHIU

Ka shumë faktorë që ndikojnë në rezultat

8 June, 2019 @20:03

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të FFK-së pas stërvitjes së zhvilluar në…

KOSOVA @ BULGARIA

Stërvitja e parë, e ndarë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:56

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e parë stërvitore në Sofje para ndeshjes kundër Bullgarisë, e cila zhvillohet më…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020