Të gjitha lajmet

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

TOPSPORTI / A.P

Bullgaria vs. Kosova, të shitura vetëm 25% të biletave

10 June, 2019 @18:49

Pak orë para ndeshjes, përfaqësuesi i The Guardian në Bullgari ka njoftuar që për ndeshjen Bullgari vs. Kosovë janë shitur rreth 8000 bileta, një numër aspak i kënaqshëm.

Stadiumi ku do të luhet ndeshja ka kapacitet prej 43 mijë ulëseve, dhe sipas gazetarit të Guardianit për ndeshjen e sotme janë shitur vetëm rreth 25% të biletave.

Të pranishëm në stadium do të jenë edhe tifogrupi “Dardanët”, derisa arsyeja që te bullgarët janë shitur pak bileta thuhet të jetë forma tejet e dobët e përfaqësueses së tyre në vitet e fundit.

Ndeshja luhet me fillim nga ora 20:45 dhe është e vlefshme për kualifikim drejt kampionatit evropian të vitit të ardhshëm.

NGA KONFERENCA

Balakov kërkon fitore, patjetër

10 June, 2019 @15:46

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, që debutoi për reprezentacionin bullgar në duel ndaj Çekisë, ka kërkuar patjetër fitore…

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

BET 365

Bullgaria, favorit i lehtë thonë bastoret

TOPSPORTI/ A. P.

10 June, 2019 @13:59

Përfaqësuesja e Kosovës nuk e ka epitetin e favoritit ndaj Bullgarisë në përballjen e radhës kualifikuese për EURO 2020.…

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

TURQIA - FRANCA

Kampionia e Botës bie në Turqi

8 June, 2019 @22:41

Franca që kishte hyrë në Grupin H si favorite absolute, tashmë ka pësuar humbjen e parë. ORARI I…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020