Të gjitha lajmet

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u paralajmërua muaj më parë, vendin e tij do ta zë ish futbollisti i njohur i përfaqësueses, Krasimir Balakov.

Krasimir Balakov

Balakov pritet të debutojë më 7 qershor në përballjen ndaj Çekisë si mysafir, ndërsa ndeshja e parë e tij si vendas do të luhet në Sofje ndaj Kosovës më 10 qershor në Vasil Levski.

ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET EURO2020

Bullgaria nga dy ndeshjet e para kualifikuese për EURO 2020 ka nxjerrë 2 pikë. Kosova ka luajtur me Bullgarinë në Prishtinë, 1-1.

Bulgaria vs Kosovo banner

Përgjatë karrierës së tij si trajner, Balakov ka drejtuar Grasshopperin, St Gallenin, Chernomoretsin e Burgasit, Hajduk Splitin, Kaiserslauternin dhe Litexin.

E FUNDIT

Florent Hadërgjonaj zyrtarisht do të luaj për Kosovën

9 May, 2019 @15:02

Mbrojtësi i Huddersfield Town, Florent Hadërgjonaj, para pak çastesh ka zyrtarizuar lajmin se do të jetë pjesë e Kosovës në…

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020