Të gjitha lajmet

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees.

Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve, të cilët do të kenë mundësi të licensohen për ta përfaqësuar vendin e tyre në të ardhmen.

Kampi ka filluar më 14 maj dhe do të zgjatë deri më 18 maj.

Visar Bunjaku në një bisedë me TopSportin ka thënë se i ka ndihmuar shumë ky kamp për zhvillimin e tij.

Për mua ky kamp po kalon shumë mirë, po mësoj gjëra të reja për referim në zhvillimin e lojës, të cilat aplikohen në organizimet e FIBA-së.

Kemi pasur ndeshje çdo ditë si dhe trajnime. Jemi plot 10 referë nga Kosova, Maqedonia, Ukraina, Bullgaria, Franca, Spanja e Kroacia”.

Visar Bunjaku më herët ishte basketbollist, derisa ka filluar të referojë që nga stinori 2016/17.

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga