Të gjitha lajmet

ALBERT BUNJAKU

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

8 October, 2016 @21:03

Golashënuesi më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, shpreson që të shënojë gol nesër në përballjen që Kosova e zhvillon ndaj Ukrainës si mysafir në Krakoë të Polonisë.

“Ndihem shumë mirë para lojës së nesërme. Kemi evidentuar gabimet e ndeshjes ndaj Kroacisë dhe do të tentojmë mos t’i bëjnmë ndaj Ukrainës. Unë kam shënuar tre herë deri tash në 7 ndeshje dhe në ndeshjen e radhës mund të shënoj një tjetër gol,” ka thënë Bunjaku sot.

Bunjaku 32 vjeç është lojtari më me përvojë në përfaqësuesen e Kosovës dhe nesër pritet të jetë në 11-shen e parë të selektorit me mbiemër të njejtë.PARA NDESHJES NË KRAKOW

Zeneli shpreson në rezultat pozitiv

8 October, 2016 @20:43

Futbollisti që debutoi për përfaqësuesen e Kosovës në ndeshje ndaj Kroacisë, Arbër Zeneli, ka kërkuar mbështetje nga tifozët para ndeshjes…

AZERBEJXHANI - NORVEGJIA

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

8 October, 2016 @20:14

Njëra ndër ekipet modeste në kualifikueset për Botërorin Rusia 2018, Azerbejxhani, ka marrë një start impresiv nën drejtimin e trajnerit…

MALI I ZI - KAZAKISTANI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

8 October, 2016 @20:06

Sulmuesi pejan i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka qenë startues në fitoren e sotme të reprezentacionit të tij, ndaj…

GRUPI F: ANGLI - MALTË

Anglia fiton ndaj Maltës

Foto: Squawka

8 October, 2016 @19:57

Ashtu siç pritej, Anglia e ka mposhtur pa probleme përfaqësuesen e Maltës në takimin e luajtur në ‘Wembley’. Ndeshja u…

KONFERENCA PARA NDESHJES

Shevchenko nuk e nënvlerëson Kosovën

8 October, 2016 @17:53

Përveç Albert Bunjakit, në konferencë para mediave foli edhe Andriy Shevchenko, kryetrajneri i Ukrainës. “Ata kanë krahë të shpejt…

NGA KONFERENCA

Bunjaki tregon synimet e Kosovës

Foto: FFK

8 October, 2016 @17:44

Një ditë para ndeshjes kualifikuese ndaj Ukrainës, përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur para mediave: “Vijmë pas një ndeshjeje…

MIQËSORE

Skënderbeu mposht Trepçën 89’

Foto: Skenderbeu Facebook

8 October, 2016 @17:33

Duke shfrytëzuar pushimin si pasojë e ndeshjeve të Kombëtarëve, skuadra e Skënderbeut nga Korça sot e organizoi një miqësore ndaj…

SHQIPËRI-SPANJË

Shqipëri-Spanjë, përballjet e mëparshme

8 October, 2016 @14:18

Kombëtarja kuqezi do të luftojë të dielën kundër Spanjës për të arritur fitoren e parë ndaj saj. Shqipëria nuk ka…

ORARI I NDESHJEVE

Caktohet orari i ndeshjeve kualifikuese për Kosovën U21

11 December, 2018 @21:48

Është caktuar orari i ndeshjeve kualifikuese për përfaqësuesen e Kosovës U21, në kuadër të Kampionatit Evropian 2021. Ndeshja e parë…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

ANALIZË

Euro2020 shorti – Analizë

8 December, 2018 @21:22

Kam dashur një tjetër short për Kosovën në këto kualifikime për Euro2020. Polonia, Austria, Izraeli, Estonia, dhe San Marino ishin…

KOSOVA U17/ U19

Caktohen kundërshtarët e Kosovës U17 dhe U19 për kualifikime të Evropianit

6 December, 2018 @12:18

Sot në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19 në futboll në kuadër të…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja