Të gjitha lajmet

FINALJA E KATEGORISË

Bylis, kampion i Kategorisë së Parë

Foto: FSHF

Bylis, kampion i Kategorisë së Parë

24 May, 2019 @16:26

Është ekipi i Bylisit fituesi i kampionatit për Kategorinë e Parë, sezoni 2018-2019, pasi ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë, në finalen e kësaj kategorie të luajtur sot në orën 16:00.

Kjo finale mjaft e luftuar midis dy ekipeve fituese në dy grupet e Kategorisë së parë u zhvillua në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit.

Golin e parë e gjeti ekipi i Vllaznisë me anë të futbollistit Ignat ’17 dhe pjesa e parë mbyllet me rezultatin 1-0 për shkodranët.

Pjesa e dytë ka folur për ekipin e Bylisit, i cili shënoi plot 3 herë.

Golin e barazimit për Bylisin e ka shënuar në minutën e 48-të Antoni, dhe më pas Bajramaj e Ujka në minutat 61 dhe 83 përkatësisht, i dhanë fitoren e kampionit ekipit të tyre.

Vllaznia e Shkodrës ka fituar Grupin A të Kategorisë së Parë duke tubuar 44 pikë dhe duke lënë prapa Erzenin. Ndërsa Bylis kishte përfunduar i pari në Grupin B të Kategorisë së Parë me 42 pikë, duke lënë pas Besën e Kavajës.

Të dyja finalistet edicionin e ardhshëm do të jenë pjesë e Kategorisë Superiore, ndërsa finalja u luajt për të regjistruar më të mirën e fituesve të grupeve dhe kampionin e Kategorisë së Parë.

PARTIZANI KAMPION I SHQIPËRISË

Pas 26 vitesh fitojnë titullin kampion

12 May, 2019 @22:24

Tre xhiro para fundit të stinorit të Kategorisë Superiore, është zyrtarizuar kampioni i ri i Shqipërisë në futboll. Pas…

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore