Të gjitha lajmet

DUELI I MBETUR

Caktohen referët dhe termini i ndeshjes së mbetur

Caktohen referët dhe termini i ndeshjes së mbetur

10 January, 2019 @15:16

Përballja e mbetur e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Prizrenit dhe Prishtinës ka mësuar datën e zhvillimit të saj.

Sipas njoftimit të botuar në Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK) ndeshja e mbetur do të zhvillohet më 15 janar 2019, të martën me fillim në ora 17:00 në palestrën Sezai Surroi të Prizrenit.

TABELA AKTUALE

Referët që do të ndajnë drejtësinë në këtë ndeshje janë caktuar të jenë: Daut Mehmeti gjyqtar kryesor, Xhavit Beqiri dhe Albert Cakaj, gjyqtarë ndërsa vëzhgues Gëzim Maloku.

Prishtina ka përfunduar stinorin vjeshtor të Superligës me 13 fitore nga 13 ndeshje, ndërsa Prizreni është i gjashti në renditje me bilans prej pesë fitoreve dhe tetë humbjeve.

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

NGA TAKIMI FBK - SHTBK

Sanksione për trajnerët që s’marrin pjesë në klinika

30 May, 2019 @14:56

Zyrtarë të Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK), Albert Sylejmani dhe Fidan Shatri, kanë shkuar në zyret e…

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga