Të gjitha lajmet

DUELI I BARAZHIT

Caktohet data e barazhit, Bashkimi-Dardana

Caktohet data e barazhit, Bashkimi-Dardana

28 May, 2019 @15:10

Skuadra e Bashkimit të Koretinit që përfundoi në pozitën e 14 të Ligës së Parë të futbollit të Kosovës, ka mësuar kundërshtarin e barazhit nga Liga e Dytë.

Ajo është skuadra e Dardanës, ndërsa dueli ndaj Bashkimit është përcaktuar të zhvillohet me datën 2 qershor në Riza Lushta të Mitrovicës.

TABELA E LIGËS SË PARË

Bashkimi i Koretinit do të jetë në cilësinë e vendasit, ndërsa do të zhvillohet vetëm një ndeshje, ku nëse fituesi nuk përcaktohet për 90 minuta, shkohet në vazhdime, e pastaj në rast nevoje edhe në penallti.

Fituesi i kësaj ndeshjeje në stinorin 2019/20 do të jetë pjesë e Ligës së Parë, ndërsa humbësi pjesë e Ligës së Dytë.

BARAZHI

Caktohet data e ndeshjes Gjilani - Besa

24 May, 2019 @21:40

Është caktuar data e ndeshjes së barazhit në mes të Gjilanit dhe Besës. Dueli në mes të Gjilanit dhe Besës…

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli…

ONIX - VUSHTRRIA

Festa e kampionit, kryhet me fitore

19 May, 2019 @18:54

Vushtrria titullin e kampionit të Ligës së Parë dhe inkuadrimin në Superligë e festoi me fitore, kur në pjesë të…

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

VLLAZNIA - TREPÇA

Jurgen Gjini shpëton Vllazninë

18 May, 2019 @18:23

Vllaznia e Pozharanit ka shpëtuar edhe një stinor në Ligë të Parë. Ekipi që stinorin e kaluar luante në…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë