Të gjitha lajmet

PRISHITNA - RAHOVECI

Caktohet orari i ndeshjes së tretë finale

Caktohet orari i ndeshjes së tretë finale

6 May, 2019 @15:18

Ndeshja e tretë në serinë finale të Superligës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të luhet nesër në Prishtinë.

Me fillim nga ora 20:30, Prishtina e Rahoveci në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, do të luftojnë për ta marrë epërsinë në seri.

SKEMA E PLAY OFFIT

Rezultati në seri është i barabartë 1-1. Ndeshjen e parë e kishte fituar Prishtina me rezutat 110-82, ndërsa në ndeshjen e dytë Rahoveci e mposhti Prishtinën me rezultat 87-84.

NGA INFORMATORI

Prishtina pa Mulaomerovicin në ndeshjen e radhës

6 May, 2019 @15:11

Në Informatorin e fundit të Superligës Nr. 36, pas ndeshjes së dytë të serisë finale Rahoveci - Prishtina, është bërë…

GAME 2: RAHOVECI - PRISHTINA

Super Rahoveci barazon serinë finale

5 May, 2019 @19:12

Humbja e parë e Prishtinës në këtë sezon në ndeshjet e luajtura në garat vendore erdhi në ndeshjen e dytë…

RAHOVECI - PRISHTINA

4+ për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

5 May, 2019 @18:24

Rahoveci e mbylli me 4 pikë në epërsi çerekun e tretë. Rezultati është 68-64 në favor të vreshtarëve. DeShon Minnis…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

+2 pas 20 minutave në “Mizahir Isma”

5 May, 2019 @17:49

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 41-43…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: 7 pikë epërsia në Rahovec

5 May, 2019 @17:17

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen e dytë të finales së madhe të Superligës së Kosovës në mes të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga