Të gjitha lajmet

XHIROJA 4

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

Teksti: FBK

8 October, 2019 @12:38

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, derisa ndeshja Trepça-Rahoveci zhvillohet më vonë, për shkak se, Vreshtarët do të luajnë në kualifikimet e FIBA Europe Cup. Sigal Prishtina pushon në këtë xhiro.

Ndeshja e parë është ndërmjet Feronikelit dhe Pejës, ndeshje që do të zhvillohet në ‘Karagaçi’. Feronikeli këtë edicion ka hyrë në Superligë dhe në dy ndeshje, ka dy humbje, kurse Peja e rikthyer në elitë ka një fitore dhe një humbje.

Lipjani që ka tri humbje në tri ndeshje takohet me Ponte Prizrenin, takim që zhvillohet të mërkurën nga ora 19:00.

Ndërkohë, ndeshje shumë interesante pritet të enjten mes Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit. Prizrenasit kanë dy fitore në dy ndeshje, derisa Ylli tri fitore në tri ndeshje dhe njëra skuadër do të ‘njoftohet’ me humbjen e parë në këtë edicion. 

Superliga - Java 4

E mërkurë

16:00 Feronikeli - Peja

19:00 Lipjani – Ponte Prizreni

E enjte

19:00 Bashkimi – Golden Eagle Ylli

Trepça - Rahoveci (zhvillohet në një termin tjetër)

Sigal Prishtina / pushon

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball…

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

5 October, 2019 @22:40

Nënkampioni i Kosovës, Rahoveci, pa shumë telashe ka kaluar edhe pengesën e xhiros së tretë në Superligë, Lipjanin. Vreshtarët…

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FOTO/ Prishtina BC

5 October, 2019 @20:57

Derbi i xhiros së tretë në Superligë, i takoi Prishtinës. Kampionia e Kosovës në baskebtoll, Prishtina, e mposhti Pejën me…

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

5 October, 2019 @19:47

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin në mes të Pejës dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 31-37…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

5 October, 2019 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para në derbin Peja - Prishtina. PEJA: Malcolm Armstead, Jamichael Morgan, Jordan Martin, A.Berisha, Henrik Sirko. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga