Të gjitha lajmet

RINOVIM KONTRATE

Canada nënshkruan edhe 1 vjet me Prizrenin

Canada nënshkruan edhe 1 vjet me Prizrenin

13 February, 2019 @14:24

Basketbollisti i cili erdhi si përforcim së fundi te klubi i Prizrenit, Malcolm Canada, tashmë ka fituar besimin e kryesisë së skuadrës dhe me kërkesë të trajnerit, atij i është vazhduar kontrata.

Në një njoftim të lëshuar në llogarinë e Facebookut të ekipit Ponte Prizreni është bërë e ditur që Canada ka nënshkruar edhe një vjet kontratë me skuadrën, duke shprehur kënaqësinë e tij me marrëveshjen e arritur.

Amerikani 23 vjeç aktualisht po luan me mesatare prej 18.3 pikëve, 5.7 kërcimeve dhe 5.3 asistimeve për ndeshje te ekipi bardhezi.

Malcolm Canada

Prizreni në ndërkohë bashkë me Bashkimin dhe Trepçën po luftojnë për një pozitë më të mirë për PlayOff të Superligës, pasi që të trija skuadrat kanë bilanc të njëjtë, 8-10.

Kujtojmë, Prizreni është debutues i Superligës këtë stinor, ndërsa ekipi gjithashtu do të luajë edhe në Final 8 të Kupës së Kosovës.

HAWKS - LAKERS

James me triple-double, s’mjaftoi për fitore

FOTO / nba

13 February, 2019 @9:29

Los Angeles Lakers u mposht nga Atlanta Hawks me rezultat 117-113. Super ylli i Lakersave, LeBron James, bëri çdo gjë…

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 18

TOP 10 e xhiros XVIII

Foto: fibaeuropecup

12 February, 2019 @18:58

Pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së XVIII në Superligën e Kosovës në basketboll, Eurobasket ka bërë përzgjedhjen e TOP…

MR. TRIPLE DOUBLE

Westbrook thyen rekordin 51 vjeçar

12 February, 2019 @10:19

Një ndeshje historike e përjetuan të pranishmit në Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers. Ndeshja përfundoi në favor të…

NGA FTESA PËR NDESHJEN E FUNDIT

Hajrizi, Grapci, Azemi… risitë e Mulaomerovicit

Foto: fiba.basketball

11 February, 2019 @22:19

Në ndeshjen e fundit parakualifikuese për Eurobasket 2021, Damir Mulaomerovic ka futur disa risi në listën e Kosovës. Për…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

SFERA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Fitore me vlerë Play Offi nga Vëllaznimi

11 February, 2019 @11:39

Një fitore me vlerë shumë të madhe erdhi nga vashat e Vëllaznimit. Skuadra gjakovare e mposhti Sferën me rezultat 64-68. …

VUSHTRRIA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi pësoi vetëm 17 pikë, vazhdon seria

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 February, 2019 @11:36

Vashat Bashkimit duke pësuar vetëm 17 pikë gjatë 40 minutave lojë, e mposhtën Vushtrrinë me rezultat 17-106. Gjatë ndeshjes më…

UNITED BASKETBALL - KERASAN PRISHTINA

Fitorja e tretë për Kerasan Prishtinën

11 February, 2019 @11:22

Kerasan Prishtina duke e mposhtur United Basketball me rezultat 64-80, arriti fitoren e tretë të stinorit. Donat Rexhepi me…

LIPJANI - BOREA

Lipjani shënon rekord në fitore

10 February, 2019 @21:06

Pas 18 xhirove të zhvilluara dhe Boreas së dobësuar, Lipjani ka shënuar rekord pikë në një ndeshje të Superligës. …

PJESA E PARË: LIPJANI - BOREA

E thellë epërsia pas pjesës së parë

Foto: KBLipjani/fb

10 February, 2019 @19:45

Lipjani po tregohet i pamëshirshëm ndaj Boreas që po luan me lojtarë të ri dhe pjesën e parë e ka…

YLLI - PRISHTINA

Ndërpritet derbi

Foto: SuperligaKS/fb

16 February, 2019 @21:47

Dueli derbi i Superligës ndërmjet vendit të dytë Yllit dhe vendit të parë, Prishtinës që zhvillohej në Suharekë është ndërprerë.…

BOREA - TREPÇA

Trepça me disa rekorde ndaj Boreas

16 February, 2019 @20:50

Tashmë fakti që Borea po luan vetëm për prestigj në Superligë nuk ka mëdyshje. Ekipi pejan kësaj radhe është…

210 CM +

Qendër e re te Rahoveci

Lojtari i ri i Rahovecit, duke shënuar

16 February, 2019 @17:29

Vetëm disa minuta pas largimit të Amir Maddredit nga ekipi i Rahovecit, TopSporti.com është informuar se skuadra e vreshtarëve ka…

AMIR MADDRED

Pas humbjes, Rahoveci largon Maddredin

16 February, 2019 @16:49

Basketbollisti 203 centimetra i gjatë i Rahovecit, Amir Maddred prej sot nuk është më pjesë e ekipit të vreshtarëve. …

BASHKIMI - LIPJANI

Bashkimi lehtë ndaj Lipjanit

15 February, 2019 @21:34

Një fitore e lehtë erdhi për Bashkimin, i cili e mposhti Lipjanin me rezultat 102-77. Lipjani arriti t’i dalë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga