Të gjitha lajmet

ISH LOJTARI I BASHKIMIT

Capps në elitën finlandeze

Capps në elitën finlandeze

29 August, 2019 @11:19

Ish basketbollisti i Bashkimit, Jordan Capps, që përfundoi stinorin e kaluar si koshashënuesi me mesatare më të mirë në elitë, me 25.7 pikë për ndeshje ka siguruar ekipin e ri për sezonin 2019/20.

Amerikani Capps ka nënshkruar për ekipin finlandez Lapuan Korikobrat kontratë për një stinor, ndërsa 23 vjeçari përveç pikëve të shënuara ka pasur mesatare prej 6.8 kërcimeve për ndeshje, 1.7 asistime dhe 1.3 topa të vjedhur.

Alo-qendra amerikane njihet për dorën e butë të tij dhe për lojë ekipore, ndërsa në stinorin e fundit me Bashkimin kishte arritur gjysmëfinalen e PlayOffit të Superligës.i:

eurobasket.com

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri…

MITROVICË

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

28 August, 2019 @11:40

Skuadra e Trepçës që në stinorin e kaluar nuk ka arritur të kryejë sezonin në TOP 4 të Superligës, këtë…

PRIZRENI

Ndahen rrugët me Blend Matoshin

TOPSPORTI/ Arkiv

27 August, 2019 @15:04

Skuadra e Prizrenit, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se lojtari pejan Blendi Matoshi, nuk do të…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga