Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Carroll rikthehet te Newcastle

Carroll rikthehet te Newcastle

8 August, 2019 @18:35

Andy Carroll rikthehet tek Newcastle!

Sulmuesi Andy Carroll pas tetë vitesh rikthehet në Newcastle.

Ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin e tij të fëmijërisë pas lënies lojtar i lirë nga ekipi i West Hamit.

Futbollisti në vitin 2011 u transferua nga Newcastle në Liverpool për një shumë rekorde 35 milionë funte,  por shënoi vetëm 6 gola në 44 paraqitjet e tij. Më pas, në sezonin 2012/13 u huazua tek ekipi i West Ham, ku dhe mbeti deri sot.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga