Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI I ÇEKISË

Çekia shpall listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

Çekia shpall listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

27 August, 2019 @11:41

Përfaqësuesja e Çekisë është gati për përballjen e radhës që e zhvillon ndaj Kosovës më 7 shtator.

Selektori i Çekisë, sot ka publikuar ftesat e tij për lojtarët që do të jenë prezent në ndeshje ndaj Kosovës, të parën mes dy shteteve, ndërsa të vlefshme për kualifikime në EURO 2020.

PORTIERË: Tomas Koubek, Jiri Pavlenka dhe Tomas Vaclik.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

MBROJTËS: Jan Boril, Jakub Brabec, Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Pavel Kaderabek, Tomas Kalas, Filip Novak dhe Marek Suchy.

MESFUSHORË: Vladimir Darida, Josef Husbauer, Jakub Janto, Jan Kopic, Alex Kral, Lukas Masopust dhe Tomas Soucek.

SULMUES: Patrik Schick.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

Gjithashtu, selektori Jaroslav Silhavi ka bërë të ditur se mund të ketë edhe disa shtesa në listë të të ftuarve, derisa është duke marrë njoftimet e fundit nga ekipet ku i luajnë lojtarët e reprezentacionit.

NGA INTERVISTA

Duka tregon për kur pritet të bëhet gati “Arena Kombëtare”

TOPSPORTI/ arkiv

25 August, 2019 @10:58

Kreu i FSHF-së dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së, Armand Duka, në një intervistë të tij dhënë për TopChannel…

KOMBËTARJA

Shqipëri vs. Islandë, biletat në shitje

24 August, 2019 @11:43

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjen Shqipëri vs. Islandë kanë dalë në shitje. …

KOSOVA

Kosova e pafat, edhe një mungesë për ndeshjet e shtatorit

22 August, 2019 @14:11

Kosova e pafat! Përveç mungesave tejet të rëndësishme si Milot Rashica, Arbër Zeneli e Hekuran Kryeziu, Kosova ndeshjet e shtatorit…

LËNDIM

Werder konfirmon lëndimin e Rashicës

20 August, 2019 @18:04

“Për shkak të një lëndimi muskulor, Milot Rashica do të mungojë për disa javë.” Kështu thuhet një njoftim zyrtar të…

SULMUESI I KOMBËTARES

Bekim Balaj në elitën e Austrisë

Foto: SKSturm

26 July, 2019 @9:02

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, është lojtar i ri i ekipit austriak Sturm Graz. Balaj 28 vjeç së…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020