Të gjitha lajmet

NË HOLANDË

Celina 85 minuta në barazim

Celina 85 minuta në barazim

4 December, 2016 @17:36

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka qenë prezent për 85 minuta lojë në ndeshjen që ekipi i tij Twente fitoi një pikë ndaj Willem II si mysafir sot.

Celina u zëvendësua nga trajneri Rene Hake në 5 minutëshin e fundit të ndeshjes, ndërsa pas këtij dueli Twente ka 21 pikë dhe gjendet në vendin e gjashtë të Eredivisies.OLIMPICO

Derbi romak, i Romës

4 December, 2016 @17:15

Lazio u tregua më e mirë se Roma në pjesë të parë të ndeshjes, por Kevin Strootman dhe Radja Nainggolan,…

BOURNEMOUTH - LIVERPOOL

Goleadë e përmbysje, Liverpooli bie në ‘Dean Court’

4 December, 2016 @16:28

Edhe pse e filloi takimin shumë mirë, duke shënuar 2 herë për 22 minuta dhe duke e mbyllur pjesën e…

AZDREN LLULLAKU

Llullaku shpallet befasia e vitit në elitën rumune

4 December, 2016 @15:41

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Azdren Llullaku, ka fituar çmimin e befasisë së vitit në elitën e futbollit rumun për vitin…

KUPA E KOSOVËS - RRETHI IV

Bashkimi i Koretinit befasia e Kupës

4 December, 2016 @15:33

Pas dueleve të zhvilluara në rrethin e katërt të Kupës së Kosovës, Bashkimi i Koretinit që garon në Ligën e…

CHAPECOENSE

Ronaldinho mban fjalën!

4 December, 2016 @14:46

Ashtu siç premtoi, ashtu edhe bëri! Ronaldinho sot zyrtarisht u bë lojtar i Chapecoenses, skuadrës që e pësoi tragjedinë tashmë…

MILAN - CROTONE

Lapadula shpëton rossonerët

4 December, 2016 @14:29

Vazhdon ecuria pozitive e Milanit. Edhe pse me plot vështirësi, rossonerët arritën 3 pikë në takimin e luajtur sot ndaj…

HOLANDË

Rashica asiston për Vitessen (VIDEO)

3 December, 2016 @21:40

Në takimin që Vitesse momentalisht po e luan ndaj Zwolles, Milot Rashica ka asistuar në golin e dytë të skuadrës…

WEST HAM - ARSENAL

Mustafi asiston, Sanchez shkëlqen, Arsenali ngjitet

3 December, 2016 @20:25

Pas eliminimit nga kupa, Arsenali i është rikthyer fitoreve në ligë në takimin e luajtur sot ndaj rivalit të qytetit,…

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

3 December, 2016 @20:19

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut! Skuadra e sapopromovuar në Bundesligë nuk është ndalur as nga Schalke, duke e fituar takimin…

ZVICËR

Jahmir Hyka me 2 golësh ndaj Vaduzit

3 December, 2016 @19:05

Në takimin që Luzerni po e luan momentalisht ndaj Vaduzit, Jahmir Hyka ka shënuar 2 gola, ndërsa rezultati momental i…

ORARI I NDESHJEVE

Caktohet orari i ndeshjeve kualifikuese për Kosovën U21

11 December, 2018 @21:48

Është caktuar orari i ndeshjeve kualifikuese për përfaqësuesen e Kosovës U21, në kuadër të Kampionatit Evropian 2021. Ndeshja e parë…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

ANALIZË

Euro2020 shorti – Analizë

8 December, 2018 @21:22

Kam dashur një tjetër short për Kosovën në këto kualifikime për Euro2020. Polonia, Austria, Izraeli, Estonia, dhe San Marino ishin…

KOSOVA U17/ U19

Caktohen kundërshtarët e Kosovës U17 dhe U19 për kualifikime të Evropianit

6 December, 2018 @12:18

Sot në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19 në futboll në kuadër të…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja