Të gjitha lajmet

KAPITENI DREJT LIGAVE MË TË FORTA

Celtic dhe Standard, në luftë për kapitenin e Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

Celtic dhe Standard, në luftë për kapitenin e Kosovës

10 June, 2019 @12:02

Dy skuadra me traditë dhe renome në vendet e tyre dhe në Evropë, Celtic i Skocisë dhe Standard Liege i Belgjikës, janë duke ndjekur kapitenin e fundit të Kosovës, Amir Rrahmani.

Njoftimin e ka bërë të ditur The Scottish Sun sot, derisa trajneri i ekipit skocez Neil Lennon është orientuar te ekipi i Dinamos së Zagrebit për përforcim dhe qendërmbrojtësi që di edhe të shënojë gola, Amir Rrahmani është synim i tij.

Scottish Sun

Sidoqoftë, The Scottish Sun ka bërë të ditur se Celtic do të has në rezistencë të fortë, pasi që Standard i Liegit që ditë më parë transferoi Mërgim Vojvodën, veçse i ka bërë ofertë Dinamos për Rrahmanin.

Oferta e Standardit për Dinamon, sipas mediave kroate ka kapur shifrën prej 1.6 milionë eurove, aq sa kishte paguar Dinamoja për transferimin e Rrahmanit nga Spliti.

Rrahmani 25 vjeç që ka nisur karrierën te Drenica në Kosovë, ka qenë pjesë e Partizanit të Tiranës prej ku kaloi në RNK Split dhe në vitin 2015 arriti te ekipi më i madh kroat, Dinamo.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ANEL RASHKAJ

Jemi optimistë sepse jemi më të mirë

Foto: FFK

8 June, 2019 @20:11

Mesfushori i Kosovës, që është rikthyer në reprezentacion pas shumë kohësh, Anel Rashkaj, ka thënë se është optimist para ndeshjes…

ATDHE NUHIU

Ka shumë faktorë që ndikojnë në rezultat

8 June, 2019 @20:03

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të FFK-së pas stërvitjes së zhvilluar në…

KOSOVA @ BULGARIA

Stërvitja e parë, e ndarë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:56

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur seancën e parë stërvitore në Sofje para ndeshjes kundër Bullgarisë, e cila zhvillohet më…

KOMUNIKATA

FFK përgënjeshtron mediat, stërvitja nuk është ndërprerë

Foto: FFK

8 June, 2019 @19:49

“Federata e Futbollit e Kosovës demanton raportimet e mediave se stërvitja e sotme në Sofje është ndërprerë për kinse provokimet…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja