Të gjitha lajmet

KOSOVË - ÇEKI

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

TOPSPORTI / A.P

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

7 September, 2019 @17:22

Pas fitores ndaj Çekisë, për media foli Bernard Challandes, ‘arkitekti’ i kësaj Kosove fantastike.

“Ishte ky mentaliteti i duhur. Kemi parë një skuadër të jashtëzakonshme. Ne kishim një kundërshtar mjaft të mirë dhe normalisht që duhet të jemi shumë krenarë për atë që treguan futbollistët në fushë.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Sa i përket mungesave, ne kemi lojtarë të mirë që mund të luajnë në mesfushë ose në sulm. Nëse na mungojnë një ose dy lojtarë, ka të tjerë që i zëvendësojnë dhe kjo më gëzon shumë.

Me këtë mentalitet treguam që mund t’i bëjmë ballë secilit kundërshtar.” - u shpreh Challandes pas fitores.

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, notat e lojtarëve

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @17:06

Pas fitores së madhe ndaj Çekisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguar sot. NOTAT E LOJTARËVE: …

KOSOVË - ÇEKI

Jemi të parët në grup!

Foto: TOPSPORTI / D.SH

7 September, 2019 @16:58

Edhe pse ndoshta vetëm për pak orë pasi që Anglia e zhvillon ndeshjen e saj sonte, Kosova momentalisht është lidere…

KOSOVË - ÇEKI

E barabartë pjesa e parë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @15:49

Pas 45 minutave lojë në “Fadil Vokrri”, rezultati mes Kosovës dhe Çekisë shënon 1-1. Në këtë pjesë e para në…

KOSOVË - ÇEKI

Rend i gjatë para stadiumit

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @14:31

Rreth gjysmë orë para ndeshjes, një rend i gjatë me njerëz që po presin për të hyrë është krijuar para…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, 11-shet startuese

7 September, 2019 @13:37

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Çekisë, me takimin mes tyre që fillon në ora 15:00. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020