Të gjitha lajmet

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do të jenë në dispozicion të tij për ndeshjet e tetorit.

Për miqësoren ndaj Gjibraltarit që zhvillohet më 10 tetor dhe atë tepër të rëndësishme kualifikuese ndaj Malit të Zi që luhet më 14 tetor, këta janë emrat e ftuar nga selektori zviceran i Kosovës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

PORTIERË: Samir Ujkani, Arijanet Muric dhe Visar Bekaj.

MBROJTËS: Florent Hadërgjonaj, Arbenit Xhemajli, Ibrahim Dreshevic, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Leart Paqarada, Benjamin Kololli.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

MESFUSHORË: Herolind Shala, Valon Berisha, Idriz Voca, Anel Rashkaj, Florent Hasani, Florent Muslija, Bersant Celina, Bernard Berisha, Elbasan Rashani, Milot Rashica, Edon Zhegrova.

SULMUES: Lirim Kastrati, Vedat Muriqi dhe Atdhe Nuhiu.

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

PËR DUELIN JETIK

Biletat për Turqi-Shqipëri, dalin në shitje më 4 tetor

30 September, 2019 @11:25

FSHF ka lëshuar njoftim sot për të gjithë të interesuarit, se biletat e ndeshjes kualifikuee për EURO 2020, Turqi-Shqipëri, do…

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25 September, 2019 @15:02

Kreu i Bayern Munichut, Uli Höness ka deklaruar se klubi nuk do të dërgojë asnjë lojtar në kombëtare gjermane nëse…

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24 September, 2019 @20:38

UEFA-ja ka bërë gati listën e skuadrave të ndara në ligat përkatëse për Ligën e Kombeve 2020/21, me pak rregullime…

LISTA E MALIT TË ZI

Lista e Malit të Zi ndaj Kosovës e Bullgarisë

24 September, 2019 @16:00

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020, Mali i Zi, ka publikuar listën e të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020