Të gjitha lajmet

KUPA E TURQISË

Cikalleshi me çifte në Kupë

Foto: Akhisar Official

Cikalleshi me çifte në Kupë

7 February, 2019 @22:15

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka shënuar dy gola në fitoren e ekipit të tij Akhisarspor në përballjen e parë të Kupës së Turqisë ndaj Kasimpashas së Loret Sadikut.

Me dy golat e Cikalleshit dhe një tjetër të shënuar nga Josue, Akhisar ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës 3-1, për të marrë avantazh të konsiderueshëm para përballjes së kthimit që zhvillohet në javën e fundit të këtij muaji.

Cikalleshi ishte për 81 minuta në fushë, ndërsa Sadiku luajti 64 minuta për ekipin e tij.

BEKIM BALAJ

Debuton me gol vendimtar në fitore

Foto: SKSturm

4 August, 2019 @21:27

Sulmuesi i Shqipërisë Bekim Balaj, i cili këto ditë u transferua në Bundesligën austrike ka shënuar në debutimin e tij.…

KORÇARI SABIEN LILAJ

Lilaj e nis me gol te ekipi i ri

29 July, 2019 @8:27

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Sabien Lilaj, ka debutuar me gol të bukur te ekipi i tij i ri Nes Tziona.…

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

SULMUESI I KOMBËTARES

Bekim Balaj në elitën e Austrisë

Foto: SKSturm

26 July, 2019 @9:02

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, është lojtar i ri i ekipit austriak Sturm Graz. Balaj 28 vjeç së…

FIFA RANKING

Kuqezinjtë ngriten në renditjen e FIFAs

25 July, 2019 @14:38

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka shënuar ngritje prej dy pozitave në mujoren e FIFAs, të botuar sot. Shqipëria ka…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja