Të gjitha lajmet

KUSH U BË KAPITEN?

Cili është kapiten i Kosovës në mungesë të treshes?

Cili është kapiten i Kosovës në mungesë të treshes?

7 June, 2019 @19:43

Në mungesë të treshes Valon Berisha (i lënduar), Hekuran Kryeziu (i lënduar) dhe Samir Ujkani që është rezervë, Bernard Challandes ka pasur dilema të përcaktojë kapitenin e katërt të reprezentacionit të Kosovës para ndeshjes ndaj Malit të Zi.

TABELA DREJT EURO2020 dhe ORARI

Së fundi, është vendosur që qendërmbrojtësi Amir Rrahmani të bart shiritin e kapitenit në përballjen që Kosova pas afro një ore e nis ndaj malazezëve.

STARTUESIT 11-shja e PARË

FORMACIONET STARTUESE

Beqiraj në 11-shen malazeze, Kosova e plotë

7 June, 2019 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Mali i Zi - Kosova, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse kanë paraqitur këta lojtarë…

MEDIA TALK

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:24

Selektori Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmësit të tij Sasa Jankovic i është përfunduar mandati në krye të shtabit teknik të Malit…

MEDIA TALK

Çka i thanë selektorit dhe lojtarëve me etni serbe?!

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:15

Vijesti ditë më parë kishte kuptuar se lojtarët me etni serbe në Malin e Zi dhe selektori Ljubisa Tumbakovic, kishin…

E FUNDIT

Dramë te Mali i Zi, serbët s’do të dalin në fushë, e as selektori

Foto: vijesti

7 June, 2019 @17:57

Selektori i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, bashkë me lojtarët serb të reprezentacionit të këtij vendi nuk do të dalin…

NGA KONFERENCA

Vedat Muriqi: Do të korrim fitore

Foto: FFK

7 June, 2019 @15:19

Sulmuesi kryesor i Kosovës, Vedat Muriqi, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Malit të Zi ka qenë i artë.…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020