Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E KAMPIONIT

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

16 May, 2019 @14:08

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Manchester City ka reaguar ndaj përfoljeve të fundit dhe hetimeve që po i bëhen klubit lidhur me respektimin e fair-playit financiar.

“Manchester City është i zhgënjyer, por jo edhe i befasuar, me njoftimet e fundit që po bëhen lidhur me çështjen,” ka shkruar në fillim të njoftimit.

“Manchester City është plotësisht i sigurt që do të ketë rezultat pozitiv nëse çështja shikohet nga një trup i pavarur. Akuzat e parregullsive financiare janë plotësisht të pabaza, derisa trupi aktual injoron evidencat e palëkundshme të klubit,” ka vazhduar komunikata.

“Vendimi aktual përmban gabime, keqinterpretime dhe konfuzione që rrënjësisht bazohet në mosprocesim të duhur të fakteve,” ka shtuar ndër të tjera klubi kampion i Anglisë.

Manceshter City është nën hetime prej UEFA-së, që po kërkon arsyetimin dhe respektimin e fairplayit financiar. Nëse City del të ketë shkelur këtë proces zyrtarisht, atëherë ekipi do të suspendohet nga garat evropiane stinorin që vjen.

UEFA-ja në anën tjetër ka bërë të ditur se nuk do të deklarohet pa ardhur vendimi përfundimtar i trupit vlerësues.

REFERI KRYESOR

Finalja e Ligës së Kampionëve, i besohet sllovenit

14 May, 2019 @22:45

Gjyqtari ndërkombëtar nga Sllovenia, Damir Skomina, do të jetë referi kryesor i ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve 2018/19. …

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

DUELET HISTORIKE

Përmbysjet më të mëdha të Ligës së Kampionëve

9 May, 2019 @13:30

Pas përmbysjeve të paharrueshme të bëra në gjysmëfinalet e këtij stinori të Ligës së Kampionëve, faqja zyrtare e UEFA-së ka…

FINALJA

Para finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

9 May, 2019 @12:21

Të shtunën më 1 qershor 2019 me fillim prej orës 21:00 në Madrid do të zhvillohet finalja e Ligës së…

Të gjitha lajmet nga Champions League