Të gjitha lajmet

CSKA MOSKA

CSKA gjen zëvendësimin e Nando De Colos

CSKA gjen zëvendësimin e Nando De Colos

12 August, 2019 @12:59

Pas transferimit të super yllit Nando De Colo në Fenerbahçe, kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, ka gjetur zëvendësimin e tij me yllin Mike James.

Mike James së fundi ishte pjesë e skuadrës italiane AX Armani Exchange Olimpia Milan. Ai në stinorin e kaluar në Euroleague ishte shënuesi më i mirë me 19.8 pikë për ndeshje dhe luajti me 6.4 asistime për ndeshje.

28 vjeçari kishte kontratë me Milanon deri më vitin 2021, por me marrëveshje shkëputën kontratën për të kaluar te gjigandi rus.

SERGIO RODRIGUEZ

Milano godet me Sergion

30 July, 2019 @11:51

Skuadra e Olimpia Milanos ka arritur marrëveshje me ish MVP-në e Euroligës, spanjollin Sergio Rodriguez. Ekipi milanez ka bërë…

QENDRA MEKSIKANE

Gustavo Ayon i bashkohet debutuesve

26 July, 2019 @15:41

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Euroligës në vitet e fundit që luajti për Real Madridin, Gustavo Ayon, është…

SHELVIN MACK

Lojtari i Memphisit e Charlottit  te Milano

26 July, 2019 @15:35

Edhe një basketbollist me përvojë në NBA vjen në Euroligë. Pas Bayernit, tash edhe Milan ka zyrtarizuar lojtarin e radhës…

GREG MONROE

Bayern zyrtarizon qendrën me përvojë nga NBA

Foto: euroleague.net

25 July, 2019 @12:05

Skuadra e Bayernit ka zyrtarizuar përforcimin e radhës për edicionin 2019/20 të Euroligës. Greg Monroe ka nënshkruar kontratë një…

SHUTERI AMERIKAN TE MILANO

Vazhdojnë përforcimet te Milanoja

Foto: euroleague.net

25 July, 2019 @11:51

Prej ardhjes së trajnerit të ri, Olimpia Milano nuk ka të ndalur në tregun e transferimeve këtë verë. I…

Të gjitha lajmet nga Euroleague