Të gjitha lajmet

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

Daku në formë, Llapi fiton

11 May, 2018 @17:37

Llapi
Flamurtari
Llapi 3 : 1 Flamurtari
Mirlind DAKU 21' 28', Mentor ZHDRELLA 43' Samir SAHITI 78' (P)

Stadiumi "Zahir Pajaziti" - Podujevë

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve tjera të ditës, Llapi ka shënuar fitore ndaj Flamurtarit me rezultat 3-1.

Llapjanët e filluan fuqishëm takimin duke shënuar 2 herë brenda 30 minutave përmes Mirlind Dakut, e më pas Mentor Zhdrella me super gol vendosi fituesin e ndeshjes që në pjesë të parë.

Pjesa e dytë kaloi kryesisht qetë, derisa e tëra që arriti të bëj Flamurtari ka qenë zbutja e epërsisë së Llapit, me golin e shënuar nga Samir Sahiti përmes penalltisë së fituar, 3-1.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Me synimet sezonale që tashmë kanë përfunduar, kjo fitore nuk ka shumë rëndësi për Llapin, kurse Flamurtari shpëtimin e sezonit do ta kërkojë në barazh, ku do të ndeshet me vendin e tretë të Ligës së Parë.

Llapi vs Flamurtarii:

Formacionet:

Llapi: 13. Afrim Ademi – 5. Dardan Jashari(17. Festim Alidema 77'), 14. Egzon Sinani, 3. Leutrim Kadriu, 18. Ilir Blakqori – 16. Hamdi Namani(C), 6. Kushtrim Shabani(26. Arbnor Zeqiri 55'), 7. Mentor Zhdrella, 9. Gentrit Begolli, 8. Benjamin Emini(24. Muhamet Hyseni 65') – 19. Mirlind Daku. Kryetrajner: Tahir Batatina.
Zëvendësues: 12. Arben Beqiri, 45. Altin Mërlaku, 10. Edon Zeqiri, 23. Leart Emini.

Flamurtari: 1. Besnik Shehu – 2. Rron Statovci, 18. Albert Kaqiku(15. Akil Makolli 46'), 5. Granit Ahmeti(C), 6. Liridon Voca – 22. Samir Sahiti, 10. Azem Ahmeti(8. Veton Shabani 70'), 20. Egzon Krasniqi, 11. Almir Ajzeraj – 17. Alban Shillova, 3. Oscar Mendes(9. Shqipdon Ademi 46'). Kryetrajner: Gajur Rexhepi
Zëvendësues: 12. Vullnet Zhushi, 7. Mergim Boshnjaku, 19. Blend Hiseni.

Gjyqtarë: Bajram Gashi, Imran Kabashi, Kujtim Bajrami, Arben Halilaj.

Stadiumi: "Zahir Pajaziti", Podujevë


LIRIA - PRISHTINA

Liria vs. Prishtina, formacionet startuese

BOROZANI

11 May, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 16:00, Liria e Prishtina përballen mes vete në Prizren. BOROZANI LIVESCORE FORMACIONET STARTUESE LIRIA: Bakaj,…

DRITA - TREPÇA '89

Drita vs. Trepça ‘89, formacionet zyrtare

11 May, 2018 @15:55

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe Trepçës ‘89. BOROZANI LIVESCORE DRITA: Rexhepi, Kuka, Musaj, Leci,…

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 May, 2018 @11:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për klubet që kanë arritur të përmbushin…

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

11 May, 2018 @11:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të Superligës luhen sot. Nga 3 ndeshjet që luhen sot,…

WAYNE ROONEY

Largohet nga Evertoni!

10 May, 2018 @23:00

Njëri ndër lojtarët më të mirë anglez, Wayne Rooney, është pranë largimit nga ekipi i tij i fëmijërisë Everton, ka…

WEST HAM - UNITED

United vulos vendin e dytë

Foto: premierleague.com

10 May, 2018 @22:37

Me barazim pa gola ka përfunduar takimi mes West Ham Unitedit dhe Manchester Unitedit sonte, që i takonte xhiros XXXI…

CARLOS CARVALHAL

Swansea mbetet pa trajner

10 May, 2018 @22:33

Humbja në shtëpi nga Southampton mbrëmë, bashkë me barazimin e Huddersfieldit ndaj Chelseat, bën që Swansea me një këmbë e…

ARDA TURAN

16 ndeshje suspendim për Ardën

Foto: fantatik/fb

10 May, 2018 @22:25

I huazuari nga Barcelona te Istanbul Basaksehir, Arda Turan, është suspenduar për 16 ndeshje nga Federata e Futbollit të Turqisë…

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 May, 2018 @17:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve tjera të ditës, Llapi ka shënuar fitore ndaj…

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 May, 2018 @18:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën shtesë të ndeshjes, kur goditi me kokë pas një…

KUPA E TURQISË

Akhisar befason Fenerin, fiton Kupën!

Foto: fanatik/fb

10 May, 2018 @21:57

Arritje historike nga ekipi i drejtuar nga Okan Buruk, derisa Akhisarspor është aktualisht duke festuar çmendur Kupën e Turqisë. …

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 May, 2018 @18:16

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi gjilanas përkundër se ka qenë në disavantazh në fillim të ndeshjes…

KEK - LLAPI

Llapi brilant në Obiliq

Foto: KFLlapi/fb

15 February, 2019 @15:31

Llapi ka nisur pranverën në Superligë me fitore, duke e mposhtur KEK-un sot 0-3. Me dy gola të shënuara në…

PARANDESHJA: KEK - LLAPI

Sot nis pranvera në Superligë

Foto: llapifc.com

15 February, 2019 @1:18

Me përballjen ndërmjet KEK-ut dhe Llapit që do të fillojë në ora 13:30 në Agron Rama të Obiliqit, hapet stinori…

DRITA - GJILANI

Ndërrohet data, s’ka derbi për ditë të Pavarësisë

14 February, 2019 @20:38

Termini i festës i përcaktuar nga FFK-ja për superderbin e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit të luhet më 17 shkurt…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga