Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

Daku në Osijek

19 July, 2018 @23:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e kaluar, Mirlind Daku, është bërë pjesë e Osijekut, ka shkruar ekipi i tij i deritashëm Llapi. Daku, që përfundoi stinorin e kaluar me 17 gola të shënuara në Superligë, është pjesë e pandashme e reprezentacionit U21 të Kosovës dhe tashmë pritet të nis aventurën e re të tij në elitën e futbollit kroat. Osijek ndërkaq në faqen zyrtare të ekipit ende nuk ka zyrtarizuar futbollistin në fjalë, derisa ekipi sonte ka siguruar fazën e dytë kualifikuese të Europa Ligës, duke e eliminuar Petrocubin e Molldavisë me fitore 2-1. Ndeshja e kaluar kishte përfunduar 1-1. Mirlind Daku

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 July, 2018 @23:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që është lojtar i Manchester Cityt dhe stinorin e kaluar ka…

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 July, 2018 @23:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në skuadër. Portieri i Brazilit dhe i Romës deri tash, Alisson…

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 July, 2018 @22:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të gjitha biletat sezonale të ekipit. Faqja zyrtare…

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 July, 2018 @21:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të Kosovës, Visar Bekaj, që ka mbrojtur tre penallti, por bashkëlojtarët…

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 July, 2018 @21:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot 1-0 ka arritur të kalojë raundin e parë kualifikues…

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 July, 2018 @17:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3 përforcime të reja të skuadrës. a

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 July, 2018 @14:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Fourteen, ka hedhur sot…

THIBAUT COURTOIS

Portieri i ri i Realit?

19 July, 2018 @0:39

Real Madrid është në bisedime të avancuara me portierin belg, Thibaut Courtois, ka bërë të ditur Sky Sports. Portieri më…

ADRIEN RABIOT

Barça pranë mesfushorit të Parisit

19 July, 2018 @0:17

Barcelona ka arriur marrëveshje personale me mesfushorin parisien, Adrien Rabiot, ka shkruar pak më parë Mundo Deportivo. Pas arritjes së…

ADNAN JANUZAJ

Mund të kthehet në Premier Ligë

19 July, 2018 @0:04

Mesfushori i krahut te Real Sociedadi, Adnan Januzaj, mund të kthehet në Premier Ligë, ka bërë të ditur The Mail…

BEKIM SHOTANI

Llapi emëron trajnerin e ri

19 October, 2018 @11:12

Skuadra e Llapit ka gjetur trajnerin e ri. Ai është ish trajneri i Vushtrrisë dhe Ballkanit, Bekim Shotani, i cili…

XHIRO XI

4 të shtunën, 2 të dielën

19 October, 2018 @11:07

Është publikuar orari i plotë për ndeshjet e xhiros së XI të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE …

LLAPI - GJILANI

Pas 2 humbjeve radhazi, i kthehen fitores

FOTO/ Arkiv

17 October, 2018 @16:54

Në ndeshjen e parë pa Bylbyl Sokolin, me detyrën e kryetrajnerit që përkohësisht po kryhet nga Fadil Ademi, skuadra e…

DRITA - BALLKANI

Drita fiton me goleadë

17 October, 2018 @16:42

Në takimin e luajtur sot në Gjilan, Drita ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1 ndaj Ballkanit. Kampioni në…

DRITA - BALLKANI

Drita vs. Ballkani, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

17 October, 2018 @14:29

Janë publikuar skuadrat startuese të Dritës dhe Ballkanit në prag të ndeshjes mes tyre. TOPSPORTI LIVESCORE DRITA: Rexhepi, Limani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga