Të gjitha lajmet

ON SALE

Dalin në shitje biletat për Kosovë-Shqipëri

BOROZANI/Arkiv

Dalin në shitje biletat për Kosovë-Shqipëri

18 May, 2018 @16:36

Duke nisur prej orës 15:00 sot, kanë dalë në shitje biletat për miqësoren Kosovë - Shqipëri që do të luhet më 29 maj në Zvicër. Dueli që do të luhet në stadiumin Letzigrund të Zurichut dhe nis në ora 20:00 natën e 29 majit, biletat i shet përmes Starticket.ch, ndërsa më e lira është 40 e më e shtrenjta 75 franga. Kosovo vs Albania, poster

NGA KONFERENCA

Do të ketë siguri

BOROZANI/ A.A.

18 May, 2018 @13:21

Është mbajtur konferenca e fundit para ndeshjes Prishtina – Drita, me që rast morën pjesë përfaqësuesi i Policisë së Kosovës,…

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni triumfon në duelin e parë

BOROZANI/ G. P.

17 May, 2018 @22:37

Skuadra nga Gjakova, Liburni, ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e parë të PlayOffit të Superligës së futsallti sonte,…

FRANCA

Për Lacazette e Martialin, s’ka vend!

17 May, 2018 @22:25

Didier Deschamps ka publikuar sot listën e 23 lojtarëve të ftuar për në Kampionatin Botëror "Russia 2018". Reprezentacioni i…

GJAKOVË

Vëllaznimi me përkrahje në stërvitje

Fotot për Borozani.com/ D. Xh.

17 May, 2018 @16:46

Skuadra e Vëllaznimit, që është duke kryer stërvitjet e radhës para duelit vendimtar të stinorit, ka hasur në përkrahje të…

STADIUMI

‘Finalja’ luhet në Pejë!

17 May, 2018 @15:32

Përfundimtare, ndeshja më e rëndësishme e stinorit në Superligë, ajo ndërmjet Prishtinës e Dritës, do të zhvillohet në Shahin Haxhiislami…

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

17 May, 2018 @15:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe Dritës duhet të pres ende derisa të përcaktohen gjyqtarët! Para…

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 May, 2018 @14:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që riktheu famën e tij duke e bërë Leicester Cityn…

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 May, 2018 @13:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas ngritjes më të madhe në histori që e pat…

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 May, 2018 @12:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes drejtuesve të klubit të Arsenalit dhe Mikel Artetas, lidhur…

MYRTO UZUNI

Uzuni thërret tifozët

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:21

Njëri ndër lojtarët e ri të kombëtares së Shqipërisë që pritet të shpërthejë me kohë, Myrto Uzuni, në deklaratën e…

FREDERIC VESELI

Meritojmë më shumë

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:12

Futbollisti i Shqipërisë, Frederic Veseli, që luan për Empolin në Serie A të Italisë ka qenë në sot në konferencë…

I LINDUR NË KOSOVË

Emër i ri për Shqipërinë, merr ftesën nga Panucci

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:26

Kombëtares shqiptare të futbollit për dy ndeshjet e rradhës që do të zhvillojmë, të parën ndaj Skocisë dhe ndeshjen e…

CHRISTIAN PANUCCI

Formula e grupeve detyron fitore

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:12

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka dalë në konferencë për shtyp sot në orën 12:00 në ambjentet e FSHF, ku…

LORET SADIKU

Refuzoi Shqipërinë, tani kalon pushimet në Dubai!

12 November, 2018 @23:58

Loret Sadiku ishte në listën e përzgjedhësit të Shqipërisë Christian Panucci për ndeshjet e këtij muaji. Por futbollisti refuzoi ftesën…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja