Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Dardan Berisha: Ndoshta rikthehem, sonte me Prishtinën

Dardan Berisha: Ndoshta rikthehem, sonte me Prishtinën

19 May, 2017 @19:06

Pak para ndeshjes mes Prishtinës dhe Bashkimit, për mediat e Supersportit foli Dardan Berisha, ish-lojtari i Prishtinës. "Erdha ta shoh ndeshjen dhe pres një finale të bukur. Dyert janë të hapura që të rikthehem të luaj në Kosovë një ditë, nuk i dihet. Sa i përket fituesit, mendoj se fiton Prishtina." - u shpreh Dardani para ndeshjes.

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Vonohen tifozët, shtyhet ndeshja për 10 minuta

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 May, 2017 @19:03

Për shkak të hyrjes së vonshme të tifozëve në palestër, ndeshja është shtyrë për 10 minuta. Tifogrupi 'Arpagjik't' dalëngadalë po…

PRISHTINA - BASHKMI @ GAME 3

Publikohen pesëshet startuese

Foto: BOROZANI

19 May, 2017 @18:59

Pak para fillimit të ndeshjes, janë publikuar skuadrat startuese të Prishtinës e Bashkimit. Prishtina: Willie Kemp, Mike Moser, Edmond Azemi,…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

EKSKLUZIVE: Drilon Hajrizi mungon përsëri

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 May, 2017 @13:59

Përmes një komunikimi për Borozani.com, Drilon Hajrizi ka konfirmuar personalisht që nuk do të aktivizohet sonte në takimin që Prishtina…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Më të dalluarit e serisë

BOROZANI/A.P.

19 May, 2017 @13:46

Në prag të ndeshjes së tretë finale, le të shohim cilët ishin lojtarët më të dalluar të skuadrave në dy…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

BOROZANI/A.P.

19 May, 2017 @13:38

Me fillim nga ora 19:00, sonte në kryeqytet zhvillohet përballja e tretë e serisë finale mes Prishtinës dhe Bashkimit. Pas…

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 May, 2017 @12:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe në stinorin tjetër garues 2017/18. Kjo pasi që ekipi…

YLLI - PRISHTINA

Mayfield e Boukichou mbi gjysmën e pikëve në fitore

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @20:48

Dyshja e huaj e Prishtinës, Demario Mayfield e Khalid Boukichou, kanë shkëlqyer në fitore të bardhekaltërve ndaj Yllit në Suharekë,…

PJESA E PARË: YLLI - PRISHTINA

Mayfield dhe Boukichou për epërsi në pjesë të parë

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @19:42

Pas çerekut të parë që kaloi ngushtë në 13 qershori të Suharekës, 16-19, nënkampionia e Kosovës, Prishtina është këndellur në…

YLLI - PRISHTINA

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI / A.P

20 October, 2018 @18:59

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte mes vete përballen në Suharekë.…

BASHKIMI - LIPJANI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

Foto: D.SH / TOPSPORTI

20 October, 2018 @18:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitore jo të lehtë…

5-SHET

Pesëshet e para: Bashkimi - Lipjani

20 October, 2018 @16:56

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Lipjanit. BASHKIMI: Alex Gorski, Ujkan Karanezi, Idoll Pallushi, Michael Martin, Ergin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga