Të gjitha lajmet

DUELI BARAZHIT: BASHKIMI - DARDANA

Dardana bindshëm, arrin Ligën e Parë

Dardana bindshëm, arrin Ligën e Parë

2 June, 2019 @17:57

Dardana e Kamenicës ka arritur që të triumfojë bindshëm në duelin e barazhit ndaj Bashkimit të Hogoshtit, për të siguruar Ligën e Parë për edicionin 2019/20.

Bashkimi që përfundoi i katërmbëdhjeti në Ligë të Parë dhe u desh që të shpëtojë stinorin me fitore sot, u mposht nga ekipi që përfundoi në vend të dytë të Ligës së Dytë të grupit B, Dardana.

Ndeshja u luajt në një terren të rënduar prej shiut të rënë sot në Mitrovicë, derisa në Riza Lushta kishin ardhur tifozët e të dyja skuadrave për të krijuar atmosferë gjatë ndeshjes.

Ka qenë sulmuesi Adonis Dodolli që ka shënuar dy golësh në pjesë të parë të ndeshjes për t’i dhënë krahë Dardanës, ndërsa në pjesë të dytë edhe një gol tjetër u shënua pas kundërsulmit, për të vulosur fitoren e Dardanës 3-0 ndaj Bashkimit (Dodolli 9’, 30’, nn. 85’).

Me këtë fitore Dardana siguron Ligën e Parë 2019/20, ndërsa Bashkimi bie në Ligë të Dytë.

MEDIA

Salihu për Canën, ishte njëfarë shfaqje

2 June, 2019 @14:51

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një deklaratë dhënë indeksonline.net-it pas deklaratave të djeshme të kryetarit të Vëllaznimit,…

BARAZH: TREPÇA'89 - VËLLAZNIMI

Trepça’89 përmbys Vëllaznimin për të mbetur në Superligë

1 June, 2019 @17:56

Skuadra mitrovicase, Trepça’89, ka arritur që në pjesë të dytë të këndellet dhe duke treguar cilësinë ka përmbysur epërsinë e…

BARAZH: TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, 11-shet startuese

TOPSPORTI / G.P

1 June, 2019 @15:32

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete sot ndeshen për mbetje/ngjitje…

PARA BARAZHIT

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

Foto nga arkivi

31 May, 2019 @11:58

Skuadra e Vëllaznimit që po kërkon të arrijë Superligën, ka bërë të ditur sot se do të organizojë 10 (dhjetë)…

BARAZH: GJILANI - BESA

Razak vendos, Gjilani mbetet në Superligë

30 May, 2019 @17:50

Me fitoren e Gjilanit është mbyllur dueli i barazhit mes Gjilanit dhe Besës, epilog ky që e mban Gjilanin edhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë