Të gjitha lajmet

VOTE FOR YOUR FAVORITES

Dardani dhe Damiri te më të mirët, votoni!

TOPSPORTI/ AP

Dardani dhe Damiri te më të mirët, votoni!

23 April, 2019 @7:53

FIBA Europe Cup ka futur Dardan Berishën dhe Damir Mulaomerovicin në opcione për tu votuar te më të mirët e sezonit 2018/19 në këtë garë.

Adhuruesit e FIBA Europe Cup nga e mbarë bota do të mund të votojnë për lojtarët dhe trajnerët në shtatë kategori të ndryshme, duke nisur nga MVP e deri te trajneri i vitit.

Damir Mulaomerovic

Votimi është hapur dje, 22 prill dhe do të zgjasë deri të dielën, 5 maj. Dardani është në garë për “the best guard” ndërsa Damiri në “the best coach”.

Mundësinë për të votuar e keni këtu.

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë…

TERMINI I PARË I SERISË FINALE

Seria finale nis shpejt, ja formati

TOPSPORTI/ Arkiv

29 April, 2019 @23:51

Sot është përcaktuar edhe termini i ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës. Pas triumfeve ekspres…

NGA INFORMATORI

Dënohet gjyqtari dhe mbajtësi i statistikave

Foto: nga arkivi

29 April, 2019 @15:57

Në Informatorin e Superligës për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit (Nr. 33), FBK ka bërë të ditur…

NGA INFORMATORI

900 euro gjobë Yllit

29 April, 2019 @14:08

Në Informatorin e publikuar sot për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit në Superligë, është bërë e ditur…

GAME 3: RAHOVECI - YLLI

Historike, Rahoveci në finale!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 April, 2019 @20:56

Stinori historik i Rahovecit, u zbukurua me finalen e madhe në Superligë. Pas finales në Kupën e Kosovës, Rahoveci duke…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga