Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Dardani mbetet te kampionia

3 September, 2019 @17:28

Ylli i skuadrës së Prishtinës, Dardan Berisha, mbeti në kryeqytet.

Berisha ka rinovuar kontratën edhe për një stinor me skuadrën kampione të Kosovës.

Prishtina përveç Dardanit, në skuadër i mbajti edhe Divine Mylesin, Mikaile Tmusicin, Fisnik Rugovën e Meriton Ismailin.

Prishtina sezonin e nis më 17 shtator me ndeshjet kualifikuese ndaj Legia Warszawan në Champions League.

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në…

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 September, 2019 @14:02

Qendra 208 cm, Fisnik Rugova, do të jetë pjesë e Prishtinës edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e Kosovës, përveç…

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

TOPSPORTI / A.P

31 August, 2019 @16:48

Një nga lojtarët më të mirë të Prishtinës sezonin e kaluar, Divine Myles, do të jetë pjesë e klubit kryeqytetas…

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar…

PRIZREN

Menaxhmenti aktual i Bashkimit bën hap madhor në shlyerjen e borxheve të trashëguara

30 August, 2019 @11:56

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi ka bërë të ditur se ekipi ka marrë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga