Të gjitha lajmet

GJILANI

Dautaj i kthehet përsëri te skuadra e Gjilanit

FOTO/ Gjilani

Dautaj i kthehet përsëri te skuadra e Gjilanit

26 June, 2019 @12:44

Futbollisti i deritashëm i Ferizajit, Qëndrim Dautaj, është rikthyer përsëri skuadrës së Gjilanit.

Dautaj, stinorin e kaluar ishte njëri ndër lojtarët më të mirë të Ferizajit, derisa në stinorin 2019/20, do ta bartë fanellën e Gjilanit.

Qëndrimi gjatë edicionit të kaluar luajti me 6 gola dhe i bëri 4 asistime me skuadrën e Ferizajit. Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra si Besa, Flamurtari, Llapi, Ferizaji dhe Gjilani.

Skuadra e Gjilanit, deri më tani ka shtuar në skuadër lojtarët: Erlis Frashëri, Jackson Ferreira, Shkëlzen Ruçi, Muhamed Usein, Oltion Rapa dhe Bedri Greca, derisa ka vazhduar kontratat me Ylber Kastratin dhe Kenan Haxhihamzën.

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Fitorja e parë evropiane, Nikli në finalen preliminare

25 June, 2019 @22:35

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, në debutimin e tij në Evropë, ka shënuar fitore 1-0 kundër skuadrës…

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Feronikeli vs. Lincoln Red Imps, 11-shet startuese

25 June, 2019 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Feronikeli në “Fadil Vokrri” përballet ndaj skuadrës Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Nëse Feronikeli fiton,…

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë,…

PRISHTINA LICENSON LOJTARËT

Pa Januzin e Bardhokun ndaj St Joseph’s

Foto: prishtinafc.com

21 June, 2019 @12:27

Prishtina ka licensuar 25 futbollistët që do të dalin në gara evropiane këtë stinor për ekipin. Përveç Ahmed Januzit…

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Dukagjini merr trajner ‘me bagazh’ ndërkombëtar

Fotot: KFDukagjini/fb

20 June, 2019 @21:16

Skuadra që siguroi Superligën për stinorin 2019/20, Dukagjini, para një ore ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës. Ai…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga