Të gjitha lajmet

GAME 2: LAKERS - NUGGETS

Davis spektakular, Lakers përgjysmon rrugën

FOTO / NBA

Davis spektakular, Lakers përgjysmon rrugën


21 September, 2020 @8:34

Me shënimin e Anthony Davisit në sekondat e fundit, Lakers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 105-103 dhe kaloi 2-0 në epërsi në serinë finale të Konferencës Perëndimore.

Denver Nuggets ka bërë çdo gjë për fitore në çerekun e fundit, por super ylli Anthony Davis ishte i pakapshëm.

Davis në sekondat e fundit të ndeshjes shënoi nga vija e treshit dhe ia solli fitoren skuadrës.

Anthony Davis shkëlqeu me 31 pikë e 9 kërcime, derisa u ndihmua nga partneri i tij LeBron James me 26 pikë, 11 kërcime e 4 asistime.

Te Denver u dalluan Nikola Jokic me 30 pikë, 9 asistime e 6 kërcime dhe Jamal Murray me 25 pikë e 6 kërcime.

Rezultati në seri është 2-0 në të mirë të Lakersave dhe atyre iu nevojiten vetëm e dy fitore për t’u kualifikuar në finalen e madhe të NBA-së.

Ndeshja e tretë e serisë do të luhet më 23 shtator.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA