Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA U19

Dede shpall listën e Shqipërisë për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

Dede shpall listën e Shqipërisë për ndeshje ndaj Kosovës

29 May, 2019 @15:55

Shqipëria e 19 vjeçarëve fillon nesër grumbullimin për dy ndeshjet miqësore që do të luajë me Kosovën në 3 dhe 5 Qershor. Trajneri Nevil Dede ka dalë sot në konferencë për shtyp ku ka folur për dy miqësoret e rradhës si edhe për lojtarët e grumbulluar.

Për këtë grumbullim nën urdhërat e trajnerit Dede do të jenë 22 lojtarë, një pjesë e të cilëve vijnë për herë të parë në grumbullim me këtë grupmoshë, siç është rasti i Lucaj, Selishta, Shiba, Ajazi etj. Skuadra është duke u përgatitur dhe testuar për ndeshjet eliminatore të muajit nëntor, ku Shqipëria ndodhet në grup me Belgjikën, Islandën dhe Greqinë dhe faza kualifikuese zhvillohet në muajin nëntor në Belgjikë.

PORTIERË: Livio Malaj (Partizani), Marvin Kodra (Tirana), Cristian Shiba (San Giustese).

MBROJTËS: Almir Rexhepi (Shkwndija), Niko Lucaj (Perugia), Yll Selishta (Winterthur), Alessandro Kacbufi (Besa), Kledis Hida (Elbasani), Endi Rrahmani (Akademia).

MESFUSHORË: Blerind Morina (Ostende), Ledio Beqja (Teuta), Arinald Rrapaj (Flamurtari), Bernard Karica (Dinamo Z.), Galip Arapi (Lazio), Kevin Haveri (AAS), Enrest Muci (Tirana), Kristian Asllani (Empoli).

SULMUES: Ergi Ajazaj (Shkwndija), Fatmir Prengaj (Laçi), Armando Broja (Chelsea), Genci Gashi (Shkwndija).

ARDIAN ISMAJLI

Shkojmë për tre pikë

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:45

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, ka bërë të ditur sot në konferencë për shtyp se ekipi kuqezi udhëton…

NGA KONFERENCA

Sadiku tregon formacionin e pëlqyer nga Reja

Foto: FSHF

29 May, 2019 @15:30

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, gjatë konferencës së rregullt për shtyp të kuqezinjëve para ndeshjes ndaj Islandës ka bërë…

NGA KONFERENCA E EDY REJAS

Durim, ka 35 lojtarë por koha është e shkurtër

Foto: FSHF

28 May, 2019 @14:24

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sotme për shtyp ka bërë të ditur se është…

FUTBOLLISTËT E FTUAR

Ftesat e Rejas, me dy risi

Foto: FSHF

28 May, 2019 @12:47

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka dalë sot në orën 11:00 në një konferencë për shtyp ka publikuar futbollistët e…

FOTOGRAFI

S’kryhet me kohë, tash punohet edhe të dielën

Fotot: FSHF

26 May, 2019 @11:19

Arena Kombëtare që pritej të bëhet gati për ndeshjet e qershorit në Tiranë, nuk u bë! Tash FSHF po…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja