Të gjitha lajmet

EMËROHET TRAJNERI I RI TE KAMPIONI

Dejan Vukicevic kryetrajner i ri i Feronikelit

Dejan Vukicevic kryetrajner i ri i Feronikelit

6 August, 2019 @13:16

Kampioni i Kosovës, Feronikeli, pas ndarjes me trajnerin që i bëri kampion, Zekirija Ramadani, ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje me trajnerin malazez, Dejan Vukicevic.

Vukicevic në karrierën e tij si trajner përveç ekipeve malazeze ka drejtuar edhe Vojvodinën e Novi Sadit, Dacia Chisinaun e Molldavisë dhe së fundi ka qenë shef i shtabit teknik te Venstspilsi letonez.

Marrëveshja mes Feronikelit dhe Vukicevicit është një vjeçare, ndërsa ai pritet të dalë në stërvitjen e parë sot në ora 18:00 ka bërë të ditur klubi.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga