Të gjitha lajmet

GJILANI - LIRIA

Demolojnë Lirinë, shpresojnë në mrekulli

Demolojnë Lirinë, shpresojnë në mrekulli

16 May, 2019 @18:49

Gjilani ka shënuar fitore të lehtë dhe të bindshme ndaj Lirisë së Prizrenit sot duke i mposhtur thellë 4-0.

Mirëpo, kjo fitore nuk i garanton dalje nga zona e barazhit ekipit që drejtohet nga Gentian Mejzani! Gjilani në xhiron që vjen duhet të mposht Ferizajin si mysafir dhe të shpresojë.

Të shpresojë që Ballkani nuk e mposht Dritën në Suharekë, ose Drenica të mos e mposht Lirinë në Prizren! Këto janë llogarit e të kuqve nga anamorava për xhiron që vjen, derisa Liria tashmë dihet që është anëtare e Ligës së Parë dhe sot pati raste përmes Liridon Fetahajt dhe Fatih Karahodës (goditi shtyllën) por prizrenasit përsëri nuk shënuan.

E Gjilani e nisi ndeshjen vrullshëm, me Fiton Hajdarin që shënoi shpejt 1-0 (11’), dhe brenda 20 minutave lojë fitoren e kishin në duar, Keita Rezak 2-0 (20’).

TABELA AKTUALE

Vëllezërit Rezak (Keita dhe Aziz) iu kthyen Gjilanit sot, pasi që atyre iu kishte skaduar viza për qëndrim në Kosovë dhe për shkak të procedurave administrative është dashur të mos jenë prezent gjatë xhirove të kaluara.

E vëllau Keita i shpërbleu skifterat me dy gola sot. Pas të parit të shënuar në pjesë të parë, shënoi edhe të dytin e tij dhe të fundit për Gjilanin, pasi që Ansi Nika e kishte bërë rezultatin 3-0 (61’), në minutën e 69 kur goditi në portën e prizrenasve për përfundimtaren 4-0.

Gjilani me 38 pikë do të kërkojë vetëm fitore në xhiron e fundit ndaj Ferizajit, që sot ka shpëtuar stinorin. Barazimi nuk e shpëton ekipin e Mejzanit.

Por, e tërë kjo bëhet në llogari bashkë me humbjet e Drenicës dhe Ballkanit në xhiron e fundit. Shpresa për mrekulli te të kuqtë!

Përndryshe, si statistikë të përmendet, për Gjilanin kjo ka qenë vetëm fitorja e dytë në pranverë, ndërsa kjo ndaj Lirisë ka ardhur pas 5 humbjeve radhazi!

Gjilani ka mposhtur vetëm KEK-un dhe Lirinë në pranverë, dhe të dyja si vendas.

KEK - FERIZAJI

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

16 May, 2019 @18:42

Gjashtë fitore radhazi në gjashtë xhirot e fundit dhe Ferizaji tashmë ka siguruar mbijetesën direkte në Superligë. Bardhekaltërit kanë mposhtur…

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

DRENICA - BALLKANI

Ndajnë pikët, ende rrezikojnë barazhin

Foto: KF Drenica

15 May, 2019 @19:34

Pa fitues është mbyllur dueli mes Drenicës dhe Ballkanit sot, duel ky që u luajt në “Bajram Aliu” të Skenderajt. …

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga